Tajemnica nawiedzonego lasu

Autor:
Anna Kańtoch
Ilustracje:
Dominik Broniek
Wyd. w latach:
2015 - 2018
Wydane w seriach:
Nina Pankowicz
Tajemnica Diabelskiego Kręgu
Uroboros
ISBN:
978-83-280-2140-2, 978-83-280-2365-9
978-83-280-5495-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0

Jest listopad 1953 roku, minęły już dwa miesiące od wakacji w Markotach, które przewróciły do góry nogami życie trzynastoletniej Niny. Bo czy zwykłą nastolatkę może spotkać to, co ją? Po spotkaniu z aniołami zachowała odziedziczoną po zmarłym Wybrańcu wyjątkową przenikliwość umysłu, a na dokładkę dostała moc, której nie jest w stanie kontrolować. W dodatku w każdej chwili mogą przyjść po nią ONI, komuniści, którzy zwalczają anioły, zamykają ludzi w więzieniach i torturują. Kiedy pewnego dnia w jej szkole zjawiają się sierżant Sowa i porucznik Lis, Nina nie jest specjalnie zdziwiona. Zabierają ją do Instytutu Totenwald pod wschodnią granicę. Oprócz niej są tam także inne dzieci, które miały kontakt z magią aniołów, w tym również jej przyjaciele z Markotów: Tamara, Jacek, Hubert i Mariusz. Wszyscy poddani są ścisłemu rygorowi, dnie wypełnia im ciężka praca, a dodatkowo ciągle wzywani są na przesłuchania i badania. Każdy, komu magia wymknie się spod kontroli, otrzymuje czerwoną kartkę i znika bez śladu. Z Instytutu nie da się uciec, w otaczającym go lesie czai się groza, mgła skrywa czerwonookie upiory ze szczypcami zamiast dłoni. Nieopodal zaś znajduje się opuszczona wioska węglarzy, z której, jak się wydaje, wzięła swój początek magia, rozprzestrzeniająca się po całym kraju. Jakie tajemnice skrywa porzucona osada? Kto okaże się prawdziwym wrogiem - upiorne monstra czy może komuniści? I czego tak naprawdę chcą od Niny ubecy? Kontynuacja Tajemnicy Diabelskiego Kręgu naprawdę potrafi zmrozić krew w żyłach. Tej książki lepiej nie czytać po ciemku.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Tajemnica nawiedzonego lasu" to bardzo udana kontynuacja, w mojej opinii znacznie ciekawsza i bardziej emocjonująca niż pierwsza część. Anna Kańtoch wpakowała Ninę i jej przyjaciół w kolejne tarapaty i ciężko powiedzieć czy groźniejszy i bardziej niebezpieczny był diabelski krąg klasztoru w Markotach, czy komuniści, z którymi muszą zmierzyć się w tej części cyklu. W powieści spotykamy nowych bohaterów, o których ciężko powiedzieć czy są wrogami czy przyjaciółmi, mnóstwo nowych tajemnic, ciekawych wątków, autorka nie pozwoli się nudzić nawet przez chwilę. • W powieści wykorzystany jest podobny schemat jak w "Tajemnicy diabelskiego kręgu". Bohaterowie zostali zamknięci w miejscu odciętym od świata, z którego nie mogą się wydostać, a w którym muszą odkryć wiele tajemnic oraz zmierzyć się z istotami nadp­rzyr­odzo­nymi­. Nie można jednak przez to zarzucić powieści prze­widy­waln­ości­, autorkę cenię najbardziej za pomysłowość i wykorzystane w powieści rozwiązania fabularne niejednokrotnie potrafią zaskoczyć. • Anna Kańtoch kolejny raz świetnie połączyła za sobą wątki powieści kryminalnej z fantastyką, lecz napięcie odczuwane podczas lektury sprawia, że książce najbliżej gatunkowo jest do powieści grozy i thrillera. Pisarka okazuje się być mistrzynią w tworzeniu niepowtarzalnej, mrocznej atmosfery. Powieść przeznaczona jest może dla nastolatków, ale w czasie lektury można stracić paznokcie. Autorka stworzyła niezwykły klimat, pojawiająca się w powieści mgła, otaczający mrok, niepokój i tajemnice potrafią skutecznie działać na wyobraźnie. • Marta Ciulis- Pyznar
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Anna Kańtoch
Ilustracje:Dominik Broniek
Wydawcy:Uroboros - Grupa Wydawnicza Foksal (2015-2018) Grupa Wydawnicza Foksal (2015) Uroboros (2015) IBUK Libra (2015) Legimi (2015)
Serie wydawnicze:Nina Pankowicz Tajemnica Diabelskiego Kręgu Uroboros
ISBN:978-83-280-2140-2 978-83-280-2365-9 978-83-280-5495-0
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 8 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo