Czy myślisz, że mógłbyś kogoś zabić? Co mogłoby cię doprowadzić do zabójstwa? A może masz wrażenie, że ktoś, kogo znasz, byłby zdolny do morderstwa? Dlaczego ludzie w ogóle zabijają i kiedy to robią? Jakie są najczęstsze motywy morderstw? Dlaczego korzyści płynące z zabójstwa są ważniejsze niż krzywdy, straty i ryzyko z nim związane? Odpowiedź na pytanie, skąd biorą się mordercze skłonności, jest na wyciągnięcie ręki... Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że - jak wynika z badań wybitnego psychologa ewolucyjnego Davida M. Bussa - większość ludzi byłaby w stanie zabić. Na podstawie badań własnych, analizy baz danych FBI, wywiadów ze specjalistami i współpracy z Centrum Psychiatrii Sądowej Buss udowadnia, że w większości przypadków mordercy nie są szaleńcami, lecz zwykłymi ludźmi, którzy w danym momencie i z konkretnych powodów są zdolni do zabójstwa. Dzięki jasnym wyjaśnieniom i czytelnym przykładom czytelnik zrozumie, że w toku ewolucji musieliśmy nieustannie toczyć walkę o przetrwanie, co wzmocniło głęboko w nas zakorzenione adaptacyjne mechanizmy zabijania, motywujące do obrony i walki. Pomimo upływu tysięcy lat, rozwoju kultur i postępu cywilizacji nasze mózgi nie uwolniły się od wrodzonej tendencji do zabijania. Morderca za ścianą to najbardziej wnikliwa, wszechstronna i naukowo uzasadniona teoria morderstwa. Książka zawiera wiele studiów przypadków, wspomnień autora i niekiedy przerażających, a niekiedy zabawnych anegdot.
Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 1 min): • https://www.youtube.com/watch?v=xvnuamoZH08 • Lub do przeczytania: • https://pandunia.pl/morderca-za-sciana-recenzja-ksiazki-david-m-buss/
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny,
zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich.
To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych.
Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.
To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Przeglądarka jest nieaktualna i nie wspiera najnowszych technologii sieci WWW. Niektóre funkcje portalu mogą nie działać poprawnie.
Dla najlepszych efektów sugerujemy najnowsze wydania programów: Firefox
albo
Chrome.
Uprzejmie informujemy, że nasz portal zapisuje dane w pamięci Państwa przeglądarki internetowej,
przy pomocy tzw. plików cookies i pokrewnych technologii.
Więcej informacji o zbieranych danych znajdą Państwo w Polityce prywatności.
W każdym momencie istnieje możliwość zablokowania lub usunięcia tych danych poprzez odpowiednie funkcje przeglądarki internetowej.