Denim blue

Autor:
Katarzyna Ryrych
Wydawcy:
NASBI (2019)
Legimi (2019)
Wydawnictwo Literatura (2014-2019)
IBUK Libra (2015)
Wydane w seriach:
Plus Minus 16
ISBN:
978-83-7672-344-0, 978-83-7672-745-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
4.2 (5 głosów)

Dorastanie w czasach PRL-u nie jest łatwe. Trzeba uważać na to, co się robi i mówi, bo ściany mają uszy, a pytań przecież nie ubywa. Dlaczego nie można trzymać na balkonie koguta? Dlaczego sekretarz jest traktowany lepiej od zwykłego obywatela? I dlaczego tak trudno zdobyć zachodnie dżinsy?

Choć Zyga stara się, jak może, los ciągle płata mu figle. Jak nie apel, na którym dyrektor po raz kolejny ruga Zygę, to koleżanka roztrzaskująca jego ukochaną gitarę o bruk z zazdrości. Oby ta karma, o której mówił hipis, naprawdę istniała…

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Ciężkie czasy PRL-u, młody chłopak, marzenie, które w owych czasach było nierealne do spełnienia - jeansy i to wszystko w Nowej Hucie. Teraźniejsza młodzież tego nie skuma ;) To niestety jedna z gorszych książek p. Ryrych, ale że o NH mam sentyment :)
  • Chłopak żyjący w czasach PRL-u chce zaimponować koleżance zwanej Czarną Owcą. Postanawia zakupić spodnie jeansowe które są trudne do zdobycia. Nie chcę opowiadać za dużo, ale w między czasie dzieje się wiele rzeczy. Książka zrobiła na mnie duże wrażenie. Pokazuje prawdziwe życie w czasie PRL.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Olciaczar
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo