Sto wierszyków nowych do ćwiczeń wymowy:

czytaj z dzieckiem i słuchaj, jak mówi

Autorzy:
Elżbieta Szwajkowska
Witold Szwajkowski
Ilustracje:
Karolina Dziewa
Wydawca:
Wilga - Grupa Wydawnicza Foksal (2015-2016)
ISBN:
978-83-280-2522-6
Autotagi:
druk
liryka

Wierszyki logopedyczne przeznaczone dla przedszkolaków. W tomie znajdą się krótkie wierszyki dźwiękonaśladowcze i wierszyki ćwiczące poszczególne głoski. Książka wzbogacona o uwagi logopedyczne dla rodziców i pytania do dzieci. To blisko sto stron zabawnych, humorystycznych rymowanek, ułożonych w kolejności alfabetycznej i opatrzonych przepięknymi ilustracjami wymownie obrazującymi treści szczególnych wierszyków. Książka podzielona jest na dwie części: "Naśladujemy dźwięki" oraz "Ćwiczymy wymowę głosek w wyrazach i w izolacji", co znacznie ułatwia dobór materiału do możliwości oraz potrzeb dziecka. W pierwszej części znajdziemy kilkadziesiąt krótkich rymowanek zawierających głównie wyrażenia dźwiękonaśladowcze oraz zwroty używane przez dziecko w codziennych okolicznościach. Druga część to nieco dłuższe wierszyki zawierające sylaby z konkretną głoską w nagłosie, śródgłosie i wygłosie dobrane tak, by maluch bez kłopotów mógł powtórzyć cały tekst. Do każdego z wierszyków dodatkowo opracowane zostały pytania, wskazówki oraz polecenia zachęcające do rozmowy, przemyśleń, poszukiwania odpowiedzi, a tym samym do rozwijania wyobraźni, kreatywnego myślenia i usprawniania całego procesu komunikacji.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo