Egzotyczne warzywa:

właściwości lecznicze i zastosowanie

Autor:
Teresa Lewkowicz-Mosiej
Wydawca:
Wydawnictwo M (2013)
ISBN:
978-83-7595-660-3
Autotagi:
druk
książki
poradniki i przewodniki
4.0

Rozpocznij podróż po krainie aromatów i smaków! Coraz częściej w naszych domach goszczą egzotyczne warzywa. Doceniając ich walory smakowe, rzadko zastanawiamy się nad ich właściwościami. Zaproponowany tekst pozwoli odkryć właściwości smakowe i lecznicze wielu prezentowanych roślin, będących źródłem witamin i minerałów niezbędnych do funkcjonowania naszego organizmu. Najnowsza propozycja wydawnicza jest zachętą do poszukiwań i kulinarnych eksperymentów.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Teresa Lewkowicz-Mosiej jest autorką książek związanych z odżywianiem. Opisuje warzywa, owoce i zioła, które mają wiele wartości odżywczych i można stosować je w leczeniu. Jedną z jej pozycji jest książka „Egzotyczne warzywa” wydana przez Wydawnictwo M w 2013 roku. • Egzotyczne warzywa są tylko z nazwy egzotyczne. Wiele z nich znajduje się już w naszych sklepach, inne niedługo do nas zawitają. Niektóre jadaliśmy na wakacjach, inne widzieliśmy w telewizji. Kto z nas nie słyszał o bakłażanie lub dyni? Kto nie jadł fasoli? Wielu z nas na pewno spróbowało też kasztana. Do sałatek często dodajmy oliwki. To składniki dobrze nam znane. Inne, jak na przykład chlebowiec właściwy czy dziwidło dzwonkowate są mniej znane. Każdy z dwudziestu trzech opisanych produktów są jednak ważne w naszej diecie. • Każdy opis opatrzony jest krótkim wprowadzeniem z nazwami w języku łacińskim, angielskim, francuskim i niemieckim. Opisano pochodzenie i systematykę warzyw. Podano dane dotyczące jej wartości odżywczych. Znalazły się też sposoby jej podawania i jedzenia, pokrewieństwo, uprawę. Niektóre opisy wzbogacono przepisem na dania z tym składnikiem. Oprócz tego każda charakterystyka zawiera ilustrację encyklopedyczną danej rośliny. • Język opisów jest dość prosty. Autorka nie przynudza, podaje najważniejsze informacje w sposób jasny i krótki. Łacińskie nazwy są pisane kursywą, tak samo jak inne obcojęzyczne słowa. Przepisy podzielono na część zawierającą składniki i tę, gdzie podawany jest sposób przygotowania. Na końcu książki znajdziemy spis ilustracji i bibliografię. • Książka jest mała i poręczna. Można ją przeczytać w ciągu godziny, lub przekartkować w poszukiwaniu interesującego nas produktu. Opisy są podawane w podobnych schematach, dlatego łatwo odnajdziemy to, czego akurat szukamy. • Komu polecam? Zbiór warzyw, które często są zaskakujące, przyda się tym, którzy chcą urozmaić swoją dietę w coś innego i zdrowego przy okazji. Spodoba się osobom odważnym i ciekawym świata. Znajdziecie tu kilka interesujących informacji, które być może wykorzystacie w życiu. Autorka postarała się otworzyć przed nami świat nowych doznań smakowych i wizualnych i sądzę, że jej się to udało. Przekonajcie się jednak sami, czytając tę lekturę.
    +4 wyrafinowana
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo