Jabłoniowy sad: Szczęśliwy dom

Autor:
Krystyna Mirek
Wyd. w latach:
2014 - 2021
Wydane w seriach:
Jabłoniowy sad
Bestsellery na Obcasach
JABŁONIOWY SAD/Filia
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
CD
druk
książki
powieści
proza
rodzina
Więcej informacji...
4.0 (9 głosów)

Dom Heleny i Jana, położony na przedmieściach Krakowa, otoczony jabłoniowym sadem jest bezpieczną przystanią, do której zawsze mogą wrócić ich cztery, dorosłe córki. Z ganku można zejść prosto do ogrodu, jabłonie szumią łagodnie, rodzą piękne dorodne jabłka i trwają. Każda z czterech córek, Maryla, Gabrysia, Julia i Aniela może w każdej chwili schronić się w jego przytulnym wnętrzu. Maryla to samotna czterdziestolatka, mama dwóch chłopców, którzy pilnie potrzebują męskiej ręki. Gabrysia stara się o dziecko, za wszelką cenę. Julia to młoda właścicielka przychodni weterynaryjnej. Jej narzeczony jest idealny, a rodzina kibicuje ich szczęściu. Ale czy to faktycznie miłość życia Julii? Anielka, najmłodsza z córek, samotnie wychowuje córeczkę. Nikomu nie zdradziła, kto jest ojcem jej dziecka. Zamierza być szczęśliwą singielką i odrzuca wszelkie propozycje spotkań z mężczyznami. Jan, dżentelmen starej daty, właściciel małej księgarni stworzył piękny dom. Dla ukochanej żony i córek. Ale po latach widzi, że coś się w tym pięknym planie nie zgadza. Dzieci, które wyrosły w tak niezwykłej atmosferze nie potrafią dobrze ułożyć sobie życia. Córki błądzą i wciąż podejmują złe decyzje. Dlaczego? Czterdziesta rocznica ślubu zbliża się wielkimi krokami. Uroczystość, która miała być wielkim, radosnym wydarzeniem zmieni życie wszystkich członków rodziny. Czasem los prowadzi nas swoimi drogami, drwi z planów i celów, jakie sobie wyznaczamy. Bywa, że tajemnice z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć i kładą się długim cieniem na życiu całej rodziny. Szczęściarzem jest ten, kto ma zawsze dokąd wracać. Do szczęśliwego domu, który pozwoli przeczekać każdą burzę i da swoim mieszkańcom siłę do kolejnego kroku. Bo z każdej sytuacji jest wyjście, trzeba je tylko odnaleźć.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • rystyna Mirek - SZCZĘŚLIWY DOM • Krystyna Mirek - RODZINNE SEKRETY • Obie powieści wchodzą w cykl "Jabłoniowy sad" stanowiący sagę rodu Zagórskich: rodziców z 40 - letnim stażem małżeńskim i czterech dorosłych córek, wychowanych na przedmieściach Krakowa w domu otoczonym właśnie jabłoniowym sadem. Rodzinie tej los nie szczędzi wyzwań, kłopotów i trudnych sytuacji, ale każdy wie, że może liczyć na bliskich, którzy nie odmówią pomocy. Książki wręcz się pochłania.
  • kilka słów o "Szczęśliwym domu" Krystyna Mirek, czyli pierwszej części Jabłoniowego sadu. • W historii tej poznajemy Jana i Helenę Zagórskich - szczęśliwe małżeństwo z 40letnim stażem oraz 4 córkami, z których każda poszukuje swojej drogi życiowej. Choć związek Jana i Heleny nie był od początku tak prosty, gdyż zbudowany na krzywdzie przyjaciela Jana zakochanego w Helenie. Czy po tylu latach stare urazy nadal są żywe i budzą emocje, czy stare krzywdy odeszły w zapomnienie? Ile niespodzianek i niespodziewanych zwrotów akcji przyniesie rodzinna uroczystość rocznicowa? Ale najpierw poznajmy córki Zagórskich. • Maryla - samotna mama dwójki chłopców, kobieta na siłę szukająca akceptacji mężczyzny, czasem zapominająca przy tym o rozsądku, to typowa kobieta która do szczęścia potrzebuje u boku mężczyzny i nigdy nie będzie szczęśliwa gdy będzie sama. • Julia - młoda pani weterynarz, właścicielka małej przychodni dla zwierzaków, teoretycznie szczęśliwa w związku z Ksawerym, ale czy na pewno? Czy pojawienie się Feliksa zburzy jej spokój i pewność dokonywanych wyborów? • Gabrysia z kolei z wielkim trudem i konsekwencją stara się wraz z mężem Kornelem o upragnione dziecko, ale czy dążenie za wszelką cenę do realizacji marzenia wyjdzie jej związkowi na dobre? Czy wyjazd męża za granicę do pracy oddali od siebie małżonków czy może wprost przeciwnie zrozumieją jak ważne jest uczucie w chwili gdy można je stracić? • Jest jeszcze Anielka - najmłodsza córka, która samotnie wychowuje córeczkę i pomaga ojcu w księgarni. Kobieta skrywa pewną tajemnicę, gdyż nikt nie dowiedział się kto jest ojcem jej dziecka, a słowa "może to ja kogoś zraniłam" zmuszają do zastanowienia dlaczego? • Wszystkie wychowane w pełnym ciepła i miłości domu, jednak każda ma jakieś kłopoty i rozterki, co powoduje frustrację ojca "Piękno zawsze rodzi piękno. Miłość rodzi miłość. Nigdy na jabłoni nie wyrośnie orzech”. • To pełna ciepła i rodzinnych perypetii historia Zagórskich, która mnie od pierwszych stron kojarzyła się z początkami rodziny Mostowiaków z popularnego serialu telewizyjnego. Historię czyta się lekko i przyjemnie, a sielankowa atmosfera aż zaprasza aby pozostać w niej na dłużej. To moje kolejne spotkanie z twórczością Pani Krystyny i również udane, choć moją ulubioną pozostanie póki co seria Szczęście all inclusive i Francuska opowieść. W tej historii dla mnie mankamentem jest wiele podobieństw z serialową historią, gdyż powieść traci na niepowtarzalności, jeśli jednak nie oglądacie seriali nie będzie to przeszkadzać. A może podobieństwo do rodziny Mostowiaków to zaleta, serial przecież ma milionową oglądalność, a i książka w pierwszych dniach sprzedaży w empiku została wyprzedana?
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
magdalena.marciniak
Opis
Autor:Krystyna Mirek
Lektor:Joanna Domańska
Realizacja:Tomasz Bilecki
Opracowanie graficzne:Karolina Bednarczyk
Opracowanie:Paweł Zadrożny
Wydawcy:Wydawnictwo Filia (2014-2021) Edipresse Polska (2018) IBUK Libra (2015) Heraclon International Termedia Storybox.pl Heraclon International. StoryBox.pl
Serie wydawnicze:Jabłoniowy sad Bestsellery na Obcasach JABŁONIOWY SAD/Filia
ISBN:9788380750739 978-83-8075-024-1 978-83-8075-047-0 978-83-8117-089-5 978-83-8195-394-8 978-83-8233-888-1
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 13 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo