Biblioteka Krakowska: Jak powstał nowoczesny Kraków:

studia nad rozwojem budowlanym miasta w okresie autonomii galicyjskiej

Autor:
Jacek Purchla
Wydawca:
Wydawnictwo Literackie (1979-1990)
Wydane w seriach:
Biblioteka Krakowska
Biblioteka Krakowska - Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa
ISBN:
83-08-00148-3, 83-08-02087-9
83-08-001148-3
Autotagi:
druk
fotografie
książki

Książka, powstała pod kierunkiem profesora Jana Małeckiego w Zakładzie Historii Gospodarczej Akademii Ekonomicznej w Krakowie, jest zmienioną nieco wersją pracy magisterskiej. W związku z tym należy poczynić szereg zastrzeżeń. Praca jest próbą przedstawienia niektórych zagadnień związanych z krakowskim ruchem budowlanym w okresie autonomii galicyjskiej. Ma charakter syntetyczny, lecz w żadnym wypadku nie rości sobie pre¬tensji do miana syntezy. Wąskie ramy pracy magis¬terskiej oraz poważne ograniczenia czasowe spowodo¬wały, że zająłem się tutaj tylko niektórymi problema¬mi dotyczącymi tak obszernego tematu, i to w sposób nie wyczerpujący. Próbowałem jednak tak je dobrać, aby po przeczytaniu całości można było sobie wyrobić w miarę obiektywny i całościowy pogląd na krakow¬skie budownictwo lat 1866-1914. Daty ograniczające opisywany okres nie są przypadkowe, choć istnieją jeszcze co najmniej dwie możliwości przyjęcia daty początkowej: rok 1850 i rok 1870, o czym czyta¬jący z łatwością przekona się w trakcie studiowania pracy.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo