Oczy

Autor:
Iwona Chmielewska
Wydawcy:
Wrocławski Dom Literatury (2016)
Wrocławskie Wydawnictwo Warstwy (2014-2016)
Miejska Biblioteka Publiczna (2014)
ISBN:
978-83-64841-28-6, 978-83-64841-88-0
Autotagi:
beletrystyka
druk
ikonografia
komiksy i książki obrazkowe
książki
4.0

Iwona Chmielewska to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych autorek książek obrazowych. Jej publikacje, w których istotną rolę odgrywa kunsztownie skonstruowana narracja wizualna, zostały nagrodzone wieloma prestiżowymi wyróżnieniami. Książka "Oczy", która ukazuje się nakładem Wrocławskiego Wydawnictwa Warstwy, w ubiegłym roku otrzymała nagrodę Bologna Ragazzi Award, nazywaną "ilustratorskim Oscarem". "Oczy" to nie tylko opowieść o darze widzenia w świecie poznawanym i oswajanym za pomocą zmysłów, ale także o jego braku, ułomności spojrzenia i jego niewystarczalności.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Ten, kto widzi, nie wie nawet, jak cenny skarb dostaje w prezencie" - tym zdaniem Chmielewska otwiera książkę, w której podpatrujemy zza wyciętych w stronach szpar na oczy, co kryje się na następnej stronie. • Przechodzimy przez wybrane obrazki z rożnych aktywności ludzi, aż dochodzimy do punktu zwrotnego, w którym autorka zwraca też uwagę na inne zmysły i na tych, którzy utracili wzrok lub nigdy go nie mieli - w środku książki widnieje kartka z napisem "oczy" w języku Braille'a (po koreańsku, ale aż szkoda, ze nie jest wypukły!) i od tej pory patrzymy na świat z perspektywy wyczulania na zmysł dotyku. • Książka nagrodzona Bologna Ragazzi Award 2013 w kategorii "Fiction".
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
madziar
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo