Zaginione historie

Tytuł oryginalny:
Lost stories
Autor:
John Flanagan
Tłumacz:
Jacek Drewnowski ...
Wydawca:
Wydawnictwo Jaguar (2011-2016)
Wydane w seriach:
Zwiadowcy
Ranger`s apprentice
ISBN:
978-83-7686-120-3, 978-83-7686-257-6
83-7686-120-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
4.9 (9 głosów)

Kim był Halt, zanim został królewskim zwiadowcą w Araluenie? W jakich okolicznościach zginęli rodzice Willa i jak trafił on do sierocińca na Zamku Redmont? Skąd wzięli się dodatkowi goście na romantycznej kolacji Gilana i Jenny? Co dzieje się z konikami zwiadowców, gdy zakończą swą wierną służbę?"Zaginione historie" to intrygujące rozszerzenie tematów, opisanych dotąd w "Zwiadowcach", rzucenie nowego światła na osoby i zdarzenia, znane tym, którzy zgłębili treść dziesięciu wcześniejszych tomów. Obowiązkowa lektura dla fanów Zwiadowców oraz dla każdego, kto chciałby dołączyć do milionów czytelników serii. Ta książka powstała na ich życzenie.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Zaginione historie" rozpoczęłam czytać w przekonaniu, że jest to najsłabsza część "Zwiadowców". Po skończeniu lektury nie zgadzam się z tą opinią. • Jest rok 1896. Królestwo Araluenu nie istnieje. Znajdujemy się w Republice Stanów Aralanu. W miejscu, gdzie znajdował się zamek Redmont prowadzone są wykopaliska. • W trakcie prac archeologicznych zostaje odnaleziona chatka zwiadowców, a w niej tajemnicza skrzynka. Znajdują się w niej Zaginione Opowieści Araluenu. • Jest to kilka luźnych historii - każda opowiada o innym wydarzeniu. Można się z nich dowiedzieć: • - Jak dokładnie zginęli rodzice Willa • - Jak zginął "następca" Morgaratha - Foldar. Ścigał go Gilan, Halt był wtedy wykluczony z Korpusu Zwiadowców. • - O poszukiwaniu suczki Willa - Ebony.Na poszukiwania udają się Will i Alyss. • - O tym, jak trudno jest napisać dobrą mowę weselną na ślub najlepszych przyjaciół. W szczególności, gdy jedno z nich jest królewską córką. • - Dowiedziałam się, jak Halt trafił do Korpusu Zwiadowców i kim był jego nauczyciel. • - O randce Gilana, Jenny i o nieproszonych gościach. • - Jak wyglądało królewskie wesele, kto na nie przybył i do czego doszło. Jeden ze Skandian twierdzi, że wesele było całkiem udane • - W dość smutnych okolicznościach dowiadujemy się, co czeka konie zwiadowców po zakończeniu służby. Ich los nie jest zły, ale rozstanie z ukochanym koniem jest trudne. • - Zwiadowca też może wziąć ślub. Halt już wziął, a teraz... • Ci, którym podobały się poprzednie tomy nie powinni być zawiedzeni.
    +2 wyrafinowana
  • Siostra mówiła mi że fajne.
  • Jest to zbiór opowieści czego nie może nabrakńąć w wielkich seriach. Opowiadania które odpowiadają na pytania wielu fanów książki na całym świecie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Olciaczar
Opis
Inne tytuły:The lost stories Zwiadowcy Księga 11, Zaginione historie 11 Zwiadowcy Ks. 11
Autor:John Flanagan
Tłumaczenie:Jacek Drewnowski Stanisław Kroszczyński
Wydawca:Wydawnictwo Jaguar (2011-2016)
Serie wydawnicze:Zwiadowcy Ranger`s apprentice
ISBN:978-83-7686-120-3 978-83-7686-257-6 83-7686-120-3
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk epika fantastyka książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 23 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Biblioteka Kraków otrzymała od Wydawnictwa Literatura kilkanaście książek wydanych w roku 2018. Przeglądając ten zbiór zainteresowałam się jedną z nich. Na okładce znalazła się cyfra 38, w jej wnętrzu twarze dziewczyn, a obok przerażony, samotny chłopiec. Na odwrocie okładki znalazło się zdanie: Jak pokonać nieśmiałość, zdobyć 38 koleżanek i doprowadzić kumpla do szału? Nie pozostało nic innego, jak zajrzeć do środka i przekonać się, o czym właściwie napisał Rafał Witek, laureat wielu nagród literackich, w książce Michał i 38. • Bohaterem jest tytułowy Michał, brat Marianki i miłośnik pociągów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie szalona decyzja chłopca, który dla swojej pasji jest w stanie się poświęcić i... zapisać na chór. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu w oddalonej od centrum dzielnicy. Oznacza to, że będzie mógł podróżować 38 przystanków zarówno metrem, jak i tramwajem. Na pierwszym spotkaniu okazuje się jednak, że realizacja marzeń będzie wyzwaniem dla Michała. Z natury nieśmiały znajdzie się w towarzystwie wielu dziewczynek, w dodatku będzie musiał wziąć udział w przesłuchaniu i zaśpiewać przed panią Karoliną. Czy chłopiec poradzi sobie z tym wyzwaniem i zostanie w chórze? Czy pokona nieśmiałość i zaśpiewa solo na ważnym koncercie? Jeżeli jesteście ciekawi, jak zakończy się przygoda z chórem, odsyłam Was do książki. • Inspiracją dla Rafała Witka była działalność warszawskiego chóru Mille • Voci, który obecnie liczy blisko 100 dzieci. Znaczną część ich repertuaru stanowią utwory włoskiego chóru Piccolo Coro Mariele Ventre dell’Antoniano, którego fanką jest również mama Michała i Marianki. Czytając książkę dzieci obserwują wewnętrzną przemianę bohatera, jego walkę z nieśmiałością, strachem przed występami publicznymi oraz ciekawością 38 dziewczyn, a przy tym śmieją się z sytuacji i przygód bohaterów. Opowiadanie świetnie uzupełniają ilustracje Joanny Kłos, które oddają emocje, są dynamiczne i wielobarwne. Warto zwrócić również uwagę na wyklejkę. Znalazły się tam czarno-białe twarze koleżanek bohatera, które mogą nieco przerażać, ponieważ wszystkie uchwycone zostały w momencie śpiewu. Książka o realizacji marzeń, przyjaźni, rozwijaniu zainteresowań, integracji, której nie powinno zabraknąć w domowej bibliotece. • Paulina Knapik • Biblioteka Kraków
foo