Okrutne gwiazdy nocy

Tytuł oryginalny:
Nattens grymma stjarnor
Autor:
Kjell Eriksson
Tłumacz:
Agnieszka Zajda
Wydawca:
Wydawnictwo Amber (2012-2016)
Wydane w seriach:
Seria o Komisarz Ann Lindell
ISBN:
978-83-241-4583-6, 978-83-241-4966-7
978-83-241-5837-9
Autotagi:
druk
powieści
2.4 (5 głosów)

To kolejny tom opowiadający o przygodach komisarz Ann Lindell, samotnej matki i utalentowanej pani detektyw. Zimowy, śnieżny dzień, Uppsala. Trzydziestopięcioletnia Laura Hindersten przychodzi na komisariat policji, żeby zgłosić zaginięcie. Jest nieprzyjemna, wyniosła i arogancka. Jej zimne oczy i zacięty wyraz twarzy zdają się mówić: na pewno nie znajdziecie mojego ojca, ponieważ jesteście tylko bandą niekompetentnych partaczy poprzebieranych w mundury. Ojciec Laury, wybitny naukowiec, znawca Petrarki, zniknął trzy dni temu. Mieszkał z córką, od lat nie utrzymywał kontaktów z nikim innym. Laura zupełnie nie ma pojęcia, co się mogło stać... Policjanci wszczynają poszukiwania. Analizują wszystkie możliwe wersje wydarzeń. Przepytują mieszkańców dzielnicy, przeczesują pobliski lasek. Bez rezultatu. Wydaje się, że Ulrik Hindersten zapadł się pod ziemię. Nikt nie widział profesora, ani sąsiedzi, ani sprzedawcy z okolicznych sklepów... Śledztwo rozpoczyna energiczna komisarz Ann Lindell. Wkrótce trzy pozornie niepowiązane ze sobą zbrodnie podsuwają jej trop, który wiedzie w przeszłość ofiar. Na jaw wychodzą szokujące tajemnice rodziny Hinderstenów, naznaczone zdradą, zbrodnią i obłędem...(merlin.pl)
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • A podobno kryminalna proza skandynawska świetnie stoi. "Okrutne gwiazdy nocy" to powieść świetnie napisana, ale raczej psychologiczno-obyczajowa, co dla kogoś przygotowanego na kryminał jest nie do przyjęcia. Nudne, ciągnące się jak rozmemłana guma do żucia. Może na inną okazję.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo