Historie Mona Lizy

Autorzy:
Piotr Barsony
Nadine Nieszawer
Tłumaczenie:
Jolanta Kozłowska
Joanna Woyciechowska
Wydawca:
Wydawnictwo Muchomor (2015)
ISBN:
978-83-89774-82-8
Autotagi:
druk
książki
portrety
publikacje popularnonaukowe
5.0

Francuski artysta Piotr Bransony namalował 30 portetów Mona Lisy w sposób, w jaki malowali słynni malarze - Picasso, Monet, Dali i inni. W ten oryginalny sposób pokazuje, na czym polegaja posczególne kierunki w malarstwie! Wspaniały wstęp do historii sztuki nowoczesnej i współczesnej dla dzieci, młodzieży a nawet dorosłych.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Historia sztuki z Mona Lisą • Oryginalną podróż po historii sztuki proponuje francuski artysta Piotr Barsony. Jest on zarazem autorem i ilustratorem książki Historie Mona Lizy. W rozmowie z córką przedstawia krótką historię malarstwa od XIX do XXI wieku. Na podstawie najs­łynn­iejs­zych­ dzieł omawia najważniejsze kierunki w malarstwie i ilustruje je portretami Mona Lisy, odtwarzając styl poszczególnych artystów. Bazując na jednym z najs­łynn­iejs­zych­ i najbardziej cenionym obrazie renesansu, pokazuje, w jaki sposób sztuka ewoluowała, jak różne nurty i tendencje wpływały na siebie. Autor w prosty, przystępny sposób uświadamia, jak ważną rolę w rozwoju sztuki mają historia, nastroje społeczne i nauka. Przekazuje też czytelnikowi różne ciekawostki i anegdoty z życia artystów. • Kieruje swą książkę nie tylko do dzieci, ale do wszystkich miłośników piękna i sztuki. Historie Mona Lisy Piotra Barsony’ego uczy patrzeć na obrazy, rozumieć je i czerpać przyjemność z kontemplowania dzieła sztuki. Publikacja jest pięknie wydana: duży format, twarda okładka, błyszczący papier i mnóstwo kolorów. • Maria Twardowska-Hadyniak • Biblioteka Kraków
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo