Króliki Pana Boga

Autor:
Grzegorz Kozera
Wyd. w latach:
2015 - 2020
ISBN:
978-83-64184-17-8, 978-83-65223-00-5
978-83-658-9765-7
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
Więcej informacji...
4.3 (3 głosy)

Poruszająca opowieść o przyjaźni, miłości, cierpieniu i potrzebie bliskości.

Maj 1945. Adam, Halina i Honza – rozbitkowie, którzy ocaleli z wojennej hekatomby – próbują wrócić do Polski. Niemcy skapitulowały, lecz wojna tak naprawdę się nie skończyła, a świat poukładanych wartości dawno runął. Bohaterowie niejednokrotnie przekonają się o tym podczas swojej wędrówki.

Króliki Pana Boga to najmocniejsza z pięciu dotychczasowych powieści Grzegorza Kozery. Przejmująca historia trojga ludzi, po zakończeniu drugiej wojny światowej wracających do domu. Postapokaliptyczna powieść drogi, której wędrowcy starają się przeżyć na przekór eksperymentom Boga. Chwilami przerażająca i okrutna, niesie jednak przesłanie, że dobro, o ile jest w człowieku, przetrwa razem z nim także koniec świata.

Piotr Adamczyk, pisarz, publicysta

Niepokojąco inna powieść w morzu (po)wojennych powieści. To książka, którą zaczynasz czytać o szóstej wieczorem, kończysz o ósmej wieczorem, ale śnisz o niej przez całą noc. Grzegorzowi Kozerze udaje się odnaleźć w niej człowieka tam, gdzie człowieczeństwa już nie ma. To wielka sztuka pisać o wielkich sprawach tak, że czyta się o nich lekko, ale myśli ciężko. Powieść ważna i potrzebna szczególnie dzisiaj, kiedy nic nie jest takie, jakie było jeszcze wczoraj.

Magdalena Parys, polska pisarka mieszkająca w Berlinie, autorka powieści „Tunel” i „Magik”

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Grzegorz Kozera "Króliki Pana Boga" • Niesamowicie smutna powieść drogi. • Adam,Halina i mały Honza, troje rozbitków życiowych, których los ze sobą zetknął po zakończeniu wojny, usiłuje powrócić do swoich domów. Każdy z nich przeżył wojnę w innych warunkach, każdy z nich ma inne doświadczenia i inne oczekiwania. Długa droga z Niemiec do Polski okazuje się wcale nie tak łatwa jak mogłoby się wydawać. Doświadczają zła, przemocy, okrucieństwa , obojętności... • Książka zostawiła mnie z pytaniem : kiedy tak naprawdę kończy się wojna ? • Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Grzegorz Kozera
Lektor:Janusz Zadura
Wydawcy:NASBI (2020) ebookpoint BIBLIO (2020) Wydawnictwo Dobra Literatura Agnieszka Brzezińska (2015-2020) Legimi (2015-2019) IBUK Libra (2015)
ISBN:978-83-64184-17-8 978-83-65223-00-5 978-83-658-9765-7
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 11 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo