Życie w obrazkach

Tytuł oryginalny:
Life, in pictures
Inne tytuły:
opowieści autobiograficzne
Cel gry
Autor:
Will Eisner (1917-2005)
Tłumacz:
Jacek Drewnowski
Przedmowa:
Scott McCloud
Redakcja:
Jacek Drewnowski
Scenariusz:
Will Eisner (1917-2005)
Wydawca:
Wydawnictwo Egmont Polska (2009-2020)
Wydane w seriach:
Mistrzowie Komiksu
Klub Świata Komiksu
ISBN:
978-83-237-3632-5
Autotagi:
druk
elementy biograficzne
film i wideo
historia
ikonografia
komiksy
komiksy i książki obrazkowe
książki
powieści
Więcej informacji...
4.0 (2 głosy)

Intymny autoportret i kronika kariery człowieka, dzięki któremu komiks stał się sztuką. Will Eisner zaczął rysować komiksy w czasach wielkiego kryzysu. Stworzył ponad dwadzieścia powieści graficznych, dziesiątki książek instruktażowych i setki publikowanych co tydzień historii komiksowych, w tym serię Spirit, która ukazywała się najdłużej. Na każdym etapie swojej ponadsiedemdziesięcioletniej kariery Eisner wytyczał nowe granice wybranemu przez siebie medium, nadając komiksowi status prawdziwej sztuki, sobie zaś – miano jednego z wielkich amerykańskich gawędziarzy XX wieku. W ostatnich latach życia zebrał najbardziej osobiste historie i wydał je w tomie Życie w obrazkach. Trzy powieści graficzne i dwie krótsze historie, ułożone w takiej kolejności, w jakiej powstawały, tworzą dzieło zbliżone do autobiografii. Tom rozpoczyna Zmierzch w Mieście Słońca, oda do wspomnień i tęsknoty, wywołanych przejściem Eisnera na emeryturę w roku 1985 i przeprowadzką na Florydę. Marzyciel, stworzony w roku 1986, to rodzaj powieści z kluczem, opisującej wczesne lata branży komiksowej przed II wojną światową. Historia własnej rodziny, a także rodziny żony Ann, ukazana jest w dwóch powieściach graficznych, W środek burzy i Cel gry, przedstawiających zarazem historię Żydów w Ameryce. Ostatnia opowieść w tomie, Dzień, w którym zostałem profesjonalistą, mówi najwięcej o tożsamości artystycznej autora. WILL EISNER, twórca postaci Wonder Mana i komiksu Spirit, autor Umowy z Bogiem, pionier powieści graficznej, wielka legenda sztuki komiksowej dwudziestego wieku.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Najciekawszy jest dla mnie wtedy kiedy opowiada o branży komiksowej, karierze i dzieciństwie autora, a najsłabszy kiedy odpływa do innych tematów. Najbardziej podobały mi się "Marzyciel" i "W środek burzy", najmniej "Cel gry" i "Zmierzch w Mieście Słońca". Wciąż, poziom dość wysoki.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:opowieści autobiograficzne Cel gry Dzień, w którym zostałem profesjonalistą Marzyciel W środek burzy Zmierzch w Mieście Słońca To the heart of the storm autobiographical stories, Sunset in Sunshine City Day I became a professional Name of the game Dreamer
Autor:Will Eisner (1917-2005)
Tłumacz:Jacek Drewnowski
Przedmowa:Scott McCloud
Redakcja:Jacek Drewnowski
Scenariusz:Will Eisner (1917-2005)
Wydawca:Wydawnictwo Egmont Polska (2009-2020)
Serie wydawnicze:Mistrzowie Komiksu Klub Świata Komiksu
ISBN:978-83-237-3632-5
Autotagi:druk elementy biograficzne epika film i wideo historia ikonografia komiksy komiksy i książki obrazkowe książki literatura literatura piękna powieści
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 3 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo