Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana:

historia prawdziwa

Ilustracje:
Wojciech Nawrot
Autor:
Łukasz J. Wierzbicki
Wydawca:
Wydawnictwo Pointa (2011-2022)
ISBN:
978-83-924991-2-1, 978-83-948541-3-3
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
4.5 (2 głosy)

"Książka Łukasza Wierzbickiego Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana jest przeznaczona dla dzieci w wieku 8 - 12 lat. Stanowi drugą część zapoczątkowanej książką tego samego autora - Dziadek i niedźwiadek, Pointa 2009, serii wydawniczej historii prawdziwych dla dzieci. Autor już po raz trzeci po Afryce Kazika i Dziadku i niedźwiadku w piękny, zabawny sposób przedstawia dzieciom postaci i fakty historyczne, opisuje niewiarygodne scenariusze podyktowane przez życie. Tym razem przenosi nas w średniowiecze, kiedy to w roku 1245 dwaj franciszkanie - Jan z Grabowej Doliny i Benedykt Polak, udali się konno w podróż na koniec świata i jeszcze dalej. Mieli odczytać list papieski władcy tajemniczego Imperium Mongolskiego. Co spotkało ich po drodze? Czy ich misja się powiodła? Jak zakończyła się ta niezwykła i niebezpieczna przygoda? Książka WYPRAWA NIESŁYCHANA BENEDYKTA I JANA napisana jest bardzo barwnym, żywym językiem, bogato i zabawnie ilustrowana przez Wojciecha Nawrota. Stanowi mieszankę zabawnych opowieści i pouczających faktów. Na dodatek udowadnia po raz kolejny, że życie potrafi być znacznie ciekawsze niż wymyślone historie " (empik.pl)
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Franciszkanie – Jan z Grabowej Doliny (Giovanni da Pian del Carpine) i Benedykt Polak – w 1245 roku wyruszyli z listem papieża Innocentego IV do władcy imperium Mongołów. Dotarli do stolicy, trafili akurat na wybór nowego chana po śmierci wielkiego chana Ugedeja. Gdy Gujuk, syn Ugedeja a wnuk Czyngis-chana został wybrany władcą, braciszkowie szczęśliwie wypełnili swą misję. Wrócili po dwóch latach i siedmiu miesiącach, a swoje przygody uwiecznili w spisanych wspomnieniach. • Na podstawie tej niep­rawd­opod­obne­j historii Łukasz Wierzbicki napisał książkę dla dzieci. Franciszkanie byli pierwszymi Europejczykami, którzy dotarli do serca Azji. I to w czasach, gdy cała Europa drżała ze strachu przed pojawiającymi się znikąd Tatarami, jak zwano wtedy Mongołów. • Skromni braciszkowie przeżywają przygody, spotykają przyjaciół, nie nudzą się ani chwili i z zapałem starają się wypełnić powierzoną im delikatną i niebezpieczną misję.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo