Bieguni

Autor:
Olga Tokarczuk
Wydawcy:
Legimi (2019)
Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2007-2019)
Wydaw. Literackie (2007)
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.2 (13 głosów)

Bieguni” to książka o podróżach, nieustannym byciu w trasie, okraszona elementami współczesnej kultury i filozofii życia. Tytułowi bieguni są odłamem prawosławnych starowierców. Uważali oni, że zło ma największą moc wtedy, gdy człowiek stanie w miejscu. By temu zapobiec, należy podróżować. Wbrew pozorom, bieguni istnieją także współcześnie. Życie zmusza nas do ciągłego życia w biegu. Wiele osób podróżuje służbowo, do rodziny, emigruje w celach zarobkowych, poszukuje własnego miejsca na świecie, szuka odskoczni od codzienności. Książka ”Bieguni” Tokarczuk, którą można kupić online w Livro, jest więc nie tylko o ludziach podróży, ale o każdym z nas. Pokazuje, że ciekawość świata oraz odkrywanie są zakorzenione w naszej psychice i stanowią receptę na ból istnienia. Sama forma powieści także nie jest bez znaczenia. Tokarczuk ukazuje, że ciągłe poszukiwanie wiąże się również z przedzieraniem się przez chaos - zarówno współczesnego świata, jak i natłoku informacji. “Bieguni” wzbudzają ciekawość, dostarczają ogromu wiedzy, pozwalają na codzienne życie spojrzeć z zupełnie innej perspektywy. Co jest zaskakujące, czytelnik jest świadkiem przeprowadzonej przez chirurga własnej, uciętej nogi, bo to właśnie martwe ciało jest idealnym narzędziem do eksperymentów, by odkryć nomadyczną naturę człowieka. “Bieguni” mają intymny charakter fascynującej podróży w wyobraźni. Co więcej, są też dowodem na dobry, dojrzały warsztat pisarski Olgi Tokarczuk.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Przeważnie przyjemnie się czytało. W zasadzie nie jest to jedna wielowątkowa historia, a zlepek krótszych lub dłuższych historii (mniej lub bardziej ciekawych) lub po prostu przemyśleń i obserwacji (mniej lub bardziej trafnych), których wspólnym mianownikiem jest podróż. Książka przypominająca mi swoją formułą "Lapidaria" Kapuścińskiego, lecz nie dorównująca im. Daję 4 gwiazdki. Spodziewałabym się trochę więcej po noblistce.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Olga Tokarczuk
Wydawcy:Legimi (2019) Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2007-2019) Wydaw. Literackie (2007)
ISBN:978-83-08-03986-1 978-83-08-03987-8 978-83-08-05594-6 9788308039871 83-08-03986-1 978-83-03986-1 978-83-08-13986-1
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 24 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo