Główny Szlak Beskidzki:

przewodnik turystyczny

Autor:
Agata Hanula
Przy współpracy:
Jerzy Kapłon
Opracowanie:
Mariusz Maryniak
Opracowanie graficzne:
Joanna Olender
Wydawca:
Wydawnictwo Kartograficzne COMPASS (2013-2018)
ISBN:
978-83-7605-382-0, 978-83-7605-725-5
978-83-7605-846-7
Autotagi:
druk
książki
przewodniki
Więcej informacji...

Turyście, który chce podjąć wyzwanie, sprawdzić własne siły i zobaczyć wiele ciekawych miejsc polecamy przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego (GSB). Ponad 500 km, prawie wszystkie grupy górskie polskich Beskidów, panoramy z najwyższych szczytów, przyjazna atmosfera schronisk, a w lecie baz namiotowych, parki narodowe, rezerwaty, drewniane kościoły i cerkwie - to wszystko można zobaczyć przemierzając ten beskidzki szlak. W przewodniku przedstawiliśmy trasę z zachodu na wschód (od Ustronia do Wołosatego), dlatego że Beskid Śląski jest bardziej popularny i łatwiej dostępny, jednak równie atrakcyjne jest wędrowanie w kierunku odwrotnym. Przy mapach i wykresach przedstawiamy kilometraż oraz punkty Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK w ten sposób, by pomagał turystom niezależnie od tego gdzie rozpoczęli wędrówkę. Każdy turysta znajdzie w naszym przewodniku coś dla siebie: zarówno ten, szukający ciekawostek krajoznawczych, jak i ten, który poprzez przejście GSB chce sprawdzić swoją kondycję i kwalifikacje turysty górskiego. Trasę można przejść traktując jak jedną, długą wycieczkę, a w przypadku braku takiej możliwości, jest inny wariant. Szlak można podzielić na odcinki i przejść je w dowolnym czasie. W zależności od predyspozycji i energii można wybrać się na wędrówkę o różnych porach roku, z własnym sprzętem, lub opierając się na noclegach w schroniskach i prywatnych gospodarstwach. Aktualnie dostępne jest już piąte wydanie przewodnika, z aktualnym przebiegiem szlaku.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Agata Hanula
Przy współpracy:Jerzy Kapłon
Opracowanie:Mariusz Maryniak
Opracowanie graficzne:Joanna Olender
Ilustracje:Joanna Olender
Wydawca:Wydawnictwo Kartograficzne COMPASS (2013-2018)
ISBN:978-83-7605-382-0 978-83-7605-725-5 978-83-7605-846-7
Autotagi:druk ikonografia książki literatura literatura stosowana poradniki i przewodniki przewodniki
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 6 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo