Moja babcia gra na trąbie

Autor:
Wanda Chotomska (1929-2017) ...
Ilustracje:
Jan Zieliński
Edward Lutczyn
Wydawcy:
Wydawnictwo Literatura (2001-2009)
Polski Związek Niewidomych Zakład Wydawnictw i Nagrań (1991)
Wydaw. Czytelnik (1990)
Wydane w seriach:
To Lubię
To Lubię - Literatura
Autotagi:
druk
epika
Więcej informacji...
5.0

Pani Wanda Chotomska musiała być w wyśmienitym humorze pisząc tę powieść – tak jest zabawna i wesoła. Opowiada o szczęśliwym mieście, którego mieszkańcy jedzą tylko świeżuteńki, pachnący chleb, w dzienniku „Co słychać?” czytają o samych podnoszących na duchu wiadomościach, a w szkole dzieci uczą się jak z nut – bo wszystkie zeszyty mają w pięciolinię! Ponieważ jednak Autorka wie, że życie to nie tylko lukrowane ciasteczka – w miasteczku pojawia się straszny król Ponuras, który szybko zaprowadza swoje smutne, totalitarne rządy. Dzięki Babci nie trwają one długo…
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wanda Chotomska napisała świetną książkę dla dzieci o potędze muzyki i zwycięstwie dobra nad złem. • Mieszkańcy Miasteczka żyją sobie spokojnie i radośnie, wśród zieleni, śpiewu ptaków i muzyki. W tym Miasteczku używa się wyłącznie papieru nutowego - do zapisu wszystkiego, nawet rachunków i komunikatów urzędowych. Papieru w kratkę w ogóle się nie używa, nawet do mamtematyki. Bo w takich kratkowanych zeszytach wszystko wygląda jakby siedziało za kratami. • Aż tu pewnego dnia Miasteczko zostaje najechane przez wojsko Ponurasa. Ponuras nie dość, ze jest ponuty, to jeszcze jest głuchy jak pień i radują go tylko wystrzały armatnie. Swoje panowanie zaczął od zniszczenia wszelkich instrumentów muzycznych, a kto nie poddał się rozporządzeniu, trafił do lochu. Miasteczko z radosnego i rozśpiewanego zamieniło się w ponurą ruinę. • Tyranii Ponurasa nie poddaje się jedna jedyna rodzina, w której prym wiedzie pomysłowa Babcia. Obmyśla sprytny plan pozbycia się najeźdźcy. • Czy uda się uwolnić spod rządów Ponurasa? - Przeczytajcie sami. Jest to piękna, zabawna i pouczająca książka.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Opis
Autorzy:Wanda Chotomska (1929-2017) Edward Lutczyn James Oliver Curwood (1878-1927)
Ilustracje:Jan Zieliński Edward Lutczyn
Tłumacz:Jerzy Marlicz (1898-1980)
Lektor:Hanna Kamińska
Wydawcy:Wydawnictwo Literatura (2001-2009) Polski Związek Niewidomych Zakład Wydawnictw i Nagrań (1991) Wydaw. Czytelnik (1990)
Serie wydawnicze:To Lubię To Lubię - Literatura
ISBN:83-07-01930-3 83-88484-44-3 83-89409-61-5 978-83-60638-76-7 83-07-01930 978-83-89409-61-5
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna opowiadania powieści proza zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 25 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo