Ruski ekstrem:

jak nauczyłem się kochać Moskwę

Tytuł oryginalny:
Russki exterm
Autor:
Boris Reitschuster
Tłumacz:
Sylwia Miłkowska
Wydawcy:
Dom Wydawniczy PWN (2016)
Carta Blanca. Grupa Wydawnicza PWN (2010-2012)
Wydane w seriach:
Bieguny
Bieguny - Carta Blanca
ISBN:
978-83-61444-91-6, 978-83-7705-190-0
978-83-7705-358-4
Autotagi:
druk
książki
3.0

Boris Reitschuster jest niemieckim dziennikarzem specjalizującym się w problematyce rosyjskiej i od wielu lat mieszkającym w Moskwie (od 1988 r.). Poprzednio: „Władimir Putin – dokąd prowadzi Rosję?” (p.21/05). Jego najnowsza książka, wydana w poświęconej literaturze podróżniczej serii „Bieguny”, to zbiór pełnych humoru felietonów nt. współczesnej Rosji i jej mieszkańców oraz wszelkiego rodzaju osobliwości i absurdów ich codziennego życia, które określają jako „ruskij extrem”. Autor z przymrużeniem oka opisuje zwyczaje i mentalność Rosjan oraz reguły, do jakich powinni się dopasować obcokrajowcy, chcąc przetrwać w ich kraju. Bazuje przy tym na własnych doświadczeniach. Z dużym poczyciem humoru, przytaczając całą serię anegdot, opisuje przejawy „ruskiego extremu”, m.in.: styl życia, ubierania się, rosyjską logikę myślenia, integrujące społeczeństwo kółka wzajemnej pomocy prysznicowej, metody pracy policjantów wystawiające na próbę obywatelską cierpliwość, przybierające zabawne formy łapówkarstwo i wiele, wiele innych. Zabawna, bardzo ciekawa lektura. Polecam.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo