Klub mało używanych dziewic: Klub mało używanych dziewic

Inne tytuły:
Dziewice, do boju!
Zatoka Trujących Jabłuszek
Autor:
Monika Szwaja (1949-2015) ...
Wydawcy:
Sol-Wydawnictwo (2006-2011)
Zakład Nagrań i Wydawnictw Związku Niewidomych (2008)
G J (2008)
Prószyński i Spółka (2005)
Wydane w seriach:
Tom 1
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (15 głosów)

"Klub mało używanych dziewic" Moniki Szwai prowokuje i zarazem wpuszcza w maliny, bo z prowokacją poza tytułem nie ma nic wspólnego. I dobrze. Bardziej można go przypisać do inteligentnych, zadbanych, niezależnych trochę kobiet sukcesu, trochę feministek. Takie właśnie są bohaterki Szwai. Michalina, Marcelina, Agnieszka i Alina to cztery silne osobowości, które z pozoru nie łączy nic, ale przy bliższej obserwacji ewidentnie czegoś im brakuje. Okazuje się, że wspólnym mianownikiem jest brak mężczyzny. Dalsze losy tych przeuroczych kobiet są wciągające, prawdziwe, wyszukane. Zaskakuje jedynie koniec. Zanim się spostrzeżesz, książka pochłonie Cię bez reszty. Przez karty powieści defiluje pochód wspaniałych postaci, dobrego humoru i kokieteryjnego dystansu. Książki Moniki Szwai, zaliczane są do tych, które należałoby przepisywać na receptę - jako lek antydepresyjny.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo mi się podobał pierwszy tom książki Moniki Szwaji.Jestem jakby jedną z nich obecnie czytam drugą część a zdobyłam też trzeci. Polecam.
  • Początkowo, część grupy była niezbyt przychylnie nastawiona do książki, ale w miarę wymiany zdań, doszłyśmy do wniosku, że powieść, może nie na najwyższym poziomie sztuki literackiej, jest warta przeczytania. Pozycja z gatunku łatwych, lekkich i przyjemnych, odpoczynkowa, dobra na zimowe wieczory i nie tylko. Książka jest antidotum na codzienne problemy, zmaganie się ze stresami. Pozytywne spojrzenie na świat, wiara, że nie wszyscy ludzie są źli, że są tacy, którzy bezinteresownie chcą pomagać. Takie są 4 bohaterki powieści. Kobiety dojrzałe, samodzielne, znające swoją wartość. Walorów książce dodaje to, że autorka pokazała bohaterki autentyczne, naturalne, które można spotkać w codziennym życiu. Dodatkowym plusem jest dobry język.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Dziewice, do boju! Zatoka Trujących Jabłuszek [Dziewice] Klub mało używanych dziewic. Cz.1
Autorzy:Monika Szwaja (1949-2015) Wydawnictwo SOL
Lektorzy:Elżbieta Kijowska Magdalena Schejbal
Redakcja:Beata Tyszkiewicz
Wydawcy:Sol-Wydawnictwo (2006-2011) Zakład Nagrań i Wydawnictw Związku Niewidomych (2008) G J (2008) Prószyński i Spółka (2005)
Serie wydawnicze:Tom 1
ISBN:83-7469-137-9 978-83-61299-79-0 978-83-62405-09-1 978-83-62405-15-2 978-83-925879-0-3 978-83-925879-8-9 978-83-929162-8-4 83-925879-0-3 978-83-92879-0-3
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD druk epika kasety magnetofonowe książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 30 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo