Wielki Widzew:

historia polskiej drużyny wszech czasów

Autor:
Marek Wawrzynowski
Wydawcy:
Wydawnictwo QSB (2013)
Kopalnia (2013)
Legimi (2013)
ISBN:
978-83-937251-1-3, 978-83-937251-4-4
978393725113
Autotagi:
biografie
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
5.0

“Wielki Widzew” to historia najlepszej drużyny w historii polskiej piłki klubowej. Opowieść rozpoczyna się w 1969 roku gdy dwóch działaczy: Ludwik Sobolewski i Stefan Wroński, oraz dwóch trenerów: Leszek Jezierski i Stanisław Stachura, rozpoczynają od podstaw budowę klubu w robotniczej dzielnicy Łodzi. Po latach zespół osiąga status największej potęgi w naszej piłce i z powodzeniem rywalizuje w europejskich pucharach. Wygrywa starcia z największymi europejskimi gigantami – Manchesterem City, Manchesterem United, Juventusem Turyn i Liverpoolem. Książka przedstawia kulisy powstawania i budowy zespołu, jej szczyt i powolny zmierzch w drugiej połowie lat 80-tych. Książka przypomina najważniejsze zdarzenia oraz odkrywa historie, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego, a w które zamieszani są najwięksi polscy piłkarze, jak choćby Zbigniew Boniek, obecny prezes PZPN. Autor przeprowadził wywiady, często wielogodzinne, z ponad setką uczestników i świadków zdarzeń, piłkarzami, trenerami, sędziami, działaczami oraz rywalami. Wśród rozmówców zagranicznych są m.in. Ian Rush, Mark Lawrenson, Ronnie Whelan (Liverpool) Marco Tardelli, Liam Brady (Juventus), Jan Van Beveren (PSV)

Wielki Widzew wygrał plebiscyt „Sportowa Książka Roku” w 2013 roku.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo ciekawie i barwnie napisana historia najlepszego polskiego klubu piłkarskiego.Wiele ciekawostek spoza świateł jupiterów.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo