Zwiadowcy: Ruiny Gorlanu

Tytuł oryginalny:
Ruins of Gorlan
Autor:
John Flanagan ...
Tłumacz:
Stanisław Kroszczyński
Wydawcy:
Wydawnictwo Jaguar (2009-2011)
Legimi (2009)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007)
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
4.6 (7 głosów)

Bohaterem książki jest piętnastoletni sierota, Will, wychowanek sierocińca. Jego ojciec poniósł bohaterską śmierć w trakcie ostatniego starcia ze złym baronem Morgarathem. Syn chciałby kontynuować tradycję. Może niekoniecznie dać się zabić, ale zostać rycerzem. Honor! Chwała! Odwaga! Problem w tym, że do Szkoły Wojowników nie przyjmują mikrego wzrostu chucherek, które regularnie zbierają cięgi od rówieśników. A Will, cóż, nie dość, że niski, jest na dodatek chudy. Za to szybko ucieka. Już wydaje się, że młodzieńcowi przypadnie mało atrakcyjna rola pańszczyźnianego chłopa, gdy nagle na scenie pojawia się tajemniczy Hart -zwiadowca. I on jeden spośród wszystkich mistrzów różnych szkół przyjmie Willa na ucznia. Zgryźliwy, humorzasty i wymagający, da chłopakowi popalić, ale - Wszystko jest lepsze od wiejskiego mozołu? Ruiny Gorlanu to fantasy, w której nie uświadczysz czarodziejów w spiczastych kapeluszach, tajemniczych mikstur i wróżek. Świat Willa jest twardy, do bólu realistyczny i nikt z jego mieszkańców nie liczy na cuda - ważne są inteligencja, spryt i wytrwałość. Seria Flanagana pełna jest ironicznego poczucia humoru, trafnych obserwacji i komentarzy, a opisywani przez autora bohaterowie są pełni życia - daleko im do pozbawionych wszelkich wad herosów. [www.lubimyczytac.pl].
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Naprawdę fajna książka, świetnie się czyta, ciekawe przygody. Uwielbiam ją.
  • Świetna książka.😀😁😂
  • Czasem mały, niepozorny człowiek może czasem zmienić bieg historii. Poniżany przez kolegów Will dostaje możliwość dołączenia do tajemniczego Korpusu Zwiadowców. Tak zaczyna się jego pełne przygód życie. Razem z mistrzem musi wyruszyć by odnaleźć potwory grasujące w ruinach Gorlanu. • Piękna historia o przyjaźni, wytrwałości i odwadze.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
HaFaGo
Opis
Inne tytuły:Zwiadowcy K. 1. Księga 1
Autorzy:John Flanagan Stanisław Kroszczyński
Tłumacz:Stanisław Kroszczyński
Lektor:Leszek Filipowicz
Redakcja:Stanisław Kroszczyński
Wydawcy:Wydawnictwo Jaguar (2009-2011) Legimi (2009) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007)
Serie wydawnicze:Zwiadowcy Ranger's apprentice Czytak Larix Zwiadowcy / "Jaguar" Zwiadowcy/John Flanagan
ISBN:978-83-60010-88-4 978-83-60010-89-1 978-83-7686-066-4 978-83-7686-069-5 978-83-7686-084-8 83-60010-88-4 978-83-60010-69-5 978-83-600010-88-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD DAISY dokumenty elektroniczne druk e-booki epika fantastyka książki literatura literatura piękna nagrania nagrania elektroniczne powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 40 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo