Zamek rycerski

Tytuł oryginalny:
Rytríři a život na hradě
Autorzy:
Oldřich Růžička
Jan Klimeš
Ilustracje:
Jan Klimeš
Wydawca:
Welpol Adventure
ISBN:
978-83-63152-24-6
Autotagi:
druk
książki
4.0
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Garść bardzo ogólnych informacji przeplatanych z ciekawostkami, mogąca dać małemu dziecku podstawę do wyrabiania sobie jakiegokolwiek wyobrażenia o śred­niow­iecz­nych­ zamkach, rycerzach i codzienności "tamtych czasów" (choć nie do końca jasne jest, których). • Nie jest to lektura wyczerpująca temat, przeciwnie; pobieżnie, czasem nazbyt pochopnie i nieprecyzyjnie nakreśla poszczególne zagadnienia. Forma podania wynagradza jednak wszelkie niedociągnięcia i nieścisłości. Książka, dzięki odpowiednio wyciętym stronom, po rozłożeniu przyjmuje postać trójwymiarowego, warstwowego zamku. Możemy więc kolejno zaglądać za pierwszą linię murów, drugą, na dziedziniec, coraz bardziej wgłąb zamku. To jest świetne!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo