Berlinawa

Autor:
Dawid Kornaga
Wydawcy:
Legimi (2016)
Świat Książki (2014-2016)
Wydane w seriach:
Nowa Proza Polska
Nowa Proza Polska - Świat Książki
ISBN:
978-83-7943-497-8, 978-83-7943-497
Autotagi:
beletrystyka
druk
powieści
3.5 (2 głosy)

Akcja powieści rozgrywa się w scenerii współczesnej Warszawy i Berlina, w którym żyją, kochają i nienawidzą postaci zaludniające Berlinawę . Poznajemy tu Warszawę hipsterską, ale z punktu widzenia ludzi, którzy reprezentują ideologię skrajnie odmienną. Natomiast Berlin, odległy od przewodnikowych szablonów i zachwytów, gdzie pod uśmiechniętą maską multikulti skrywa się pradawna, germańska nietolerancja i pogarda, obserwujemy oczami nie-berlińczyków. Szablony pojawiają się w tej powieści tylko po to, żeby po chwili zostać zmiażdżone przekorną logiką fabuły, łączącej w sobie komedię, psychologię i sensację.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Linia Berlin – Warszawa. Na jednym końcu Ola – aspirująca do roli tłumaczki kobieta wyzwolona, na drugim Ula – zaangażowana w sprawę neonazistka. • Wielokulturowa mieszanka i kolorowy Berlin zderzają się z gardzącą odmiennością i mniejszościami, prawicową Warszawą. Różni ludzie, różne narodowości, chęć zabawy, grzeszne rozrywki i niekończąca się impreza stykają się z brutalnymi i pełnymi pogardy zwolennikami czystości rasowej. • Wkrótce jednak okaże się, że oba miasta mają ze sobą więcej wspólnego niż można by przypuszczać, a losy oddalonych od siebie o setki kilometrów kobiet splotą się za sprawą skomplikowanego zbiegu okoliczności. • Do czego może doprowadzić chęć uwolnienia się od roli, w której chciałoby nas widzieć nasze najbliższe otoczenie i gdzie może nas zaprowadzić chęć zemsty? O tym, między innymi, jest powieść Dawida Kornagi „Berlinawa”. • Polecam. ao • Książka dostępna w filii 6.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo