Czerwone karty Kościoła:

męczennicy - ofiary rewolucji

Autor:
Grzegorz Kucharczyk
Wydawcy:
Klub Ksiązki Katolickiej. Wydawnictwo Dębogóra (2008)
Polskie Wydaw. Encyklopedyczne (2004)
Wydawnictwo AA
Wydane w seriach:
Historia Nieznana
Biblioteka "Białych Plam"
Biblioteka "Białych Plam" - Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne
ISBN:
83-88822-91-8, 978-83-61060-72-7
978-83-61374-68-8
Autotagi:
druk
książki
5.0

Książka o męczennikach – ofiarach rewolucji i religijnych prześladowań, a także o ich katach i zbrodniczych ideologiach. W pierwszej części Autor omawia prześladowania Kościoła w Europie: od reformacji, poprzez rewolucje francuska i XIX–wieczny liberalizm po faszyzm, nazizm i komunizm. W drugiej – ucisk i męczeństwo chrześcijan w krajach islamskich w XX wieku, a nawet przed kilku laty. Te czerwone karty kościoła, które próbuje się dziś przemilczeć lub obłudnie tłumaczyć ceną postępu, w tej książce ożywają, krzyczą i oskarżają! W podręcznikach i encyklopediach niewiele znajdziemy wzmianek o oporze angielskiego ludu i duchowieństwa wobec narzuconej "reformy Kościoła" w XVI wieku, o bohaterstwie wandejskich czy belgijskich chłopów, którzy bronili chrześcijaństwa przeciw barbarzyństwu rewolucjonistów francuskich w XVIII. A także o ofiarach bezwzględnej walki, jaką z Kościołem toczył liberalizm i totalitaryzmy, w Niemczech, we Włoszech, Rosji, Hiszpanii, Meksyku... Książka Grzegorza Kucharczyka, to panoranama historii nieznanej.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Odkrywanie Prawdy o prze­ślad­owan­iach­ katolików w Europie po reformacji. Odkłamanie pojęć, prawda o masowych mordach i prze­ślad­owan­iach­ za Wiarę w Chrystusa
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo