Tunika bez szwu

Tytuł oryginalny:
Coat without seam
Autor:
Maurice Baring (1874-1945)
Tłumacz:
Halina Ostrowska
Lektor:
Leszek Teleszyński
Wydawcy:
Wydawnictwa Polskiego Związku Niewidomych (2010)
Zakład Nagrań i Wydawnictw Związku Niewidomych (1997)
Instytut Wydawniczy PAX (1994-1995)
Wydane w seriach:
Książka dla Każdego
ISBN:
83-211-1482-2, 83-211-1482-22
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
powieści
proza

Tytułowa tunika bez szwu to szata, którą Chrystus nosił, a o którą żołnierze rzucali losy. Jednak jaki jest związek między tą świętą relikwią a młodym bohaterem Baringa? To pytanie rozbrzmiewa w opowiadaniu, gdzie tłem są salonowe przyjęcia, koncerty, brytyjska gra dyplomatyczna, odgłosy fermentu rewolucyjnego w Rosji, wojny na Bałkanach, szowinizm, nacjonalistyczna i religijna nienawiść. To tło stanowi nieodłączny kontekst dla tej pasjonującej powieści, która nie tylko nie straciła nic ze swej aktualności, ale nabiera nowego znaczenia. Bohaterowie opowieści stają w obliczu wielu wyzwań i konfliktów, które odzwierciedlają zawiłości epoki, w jakiej żyją. Tunika Chrystusa, symbolizująca duchową spuściznę i wartości, jest elementem, który przewija się przez całą historię, wprowadzając duchowy wymiar w te pozornie światowe wydarzenia. Ta powieść, mimo że osadzona w odległym czasie, wciąż porusza ważne kwestie, takie jak nienawiść, fanatyzm czy konflikty międzynarodowe, które wciąż są aktualne. To literatura, która skłania do refleksji nad kondycją ludzką i ludzkimi dążeniami, a jednocześnie pozostaje wciągającym opowiadaniem, które przyciąga czytelnika swoją głębią i wielowarstwowością.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo