Himmler:

buchalter śmierci

Tytuł oryginalny:
Heinrich Himmler
Autor:
Peter Longerich
Tłumaczenie:
Sebastian Szymański
Jarosław Skowroński
Instytucja sprawcza:
Prószyński i Spółka
Wydawca:
Prószyński Media (2014)
Wydane w seriach:
Oblicza Zła
ISBN:
9780199651740, 978-83-7839-746-5
978-83-7839-749-6, 978-83-913460-7-5
Autotagi:
biografie
druk
literatura stosowana
4.5 (2 głosy)

Biografia jednej z najbardziej przerażających, a jednocześnie najbardziej tajemniczych postaci hitlerowskiego imperium. Jak to możliwe, że wywodzący się z katolickiej rodziny niepozorny i zakompleksiony człowiek zmienił się w monstrum odpowiedzialne za zagładę niezliczonych ludzkich istnień? Jak to możliwe, że ktoś o tak banalnej osobowości jak Himmler rozszerzał zakres swojej władzy, począwszy od SS, przez Gestapo i policję, aż do stanowiska ministra spraw wewnętrznych i dowódcy armii, z morderczą precyzją planując kolejne zbrodnie na niewyobrażalną skalę?
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • W jaki sposób pochodzący z szanowanej katolickiej rodziny, zwyczajny, pełen kompleksów i słabości chłopiec zostaje jednym z przywódców III Rzeszy? Na to i wiele innych pytań odpowiada wybitny niemiecki historyk Peter Longerich w książce "Himmler.Buchalter śmierci". Autor z niesamowitą precyzją opisuje każdy z okresów życia Heinricha Himmlera rozpoczynając od wczesnego dzieciństwa poprzez lata młodzieńcze, mające chyba największy wpływ na rozwój jego właściwie banalnej osobowości.Następnie przedstawia go jako szefa SS, gestapo i policji, ministra spraw wewnętrznych i twórcę systemu obozów koncentracyjnych, aż do momentu upadku.Opisuje dziwactwa Himmlera, zainteresowanie okultyzmem, fantazje o nowej religii,przestrzeni życiowej na wschodzie i teoriach rasowych. • Wybitna pozycja o jednym z największych karierowiczów na świecie, do której podobno autor zbierał materiały przez 10 lat.Warto było.Te 960 stron czyta się jednym tchem.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo