Faust:

tragedii część pierwsza

Tytuł oryginalny:
Faust
der Tragödie erster Teil,
Autor:
Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832)
Tłumacz:
Władysław Kościelski (1886-1933) ...
Wyd. w latach:
1952 - 2016
Wydane w seriach:
Biblioteka Szkolna
Bibljoteka Filomaty
Biblioteka Szkolna - Państwowy Instytut Wydawniczy
Autotagi:
druk
książki
Więcej informacji...

Czy człowiek jest w stanie posiąść wszelką wiedzę? Jak daleko można się posunąć w poszukiwaniu własnego szczęścia? I czy w ogóle istnieją jeszcze jakieś granice? Są w literaturze utwory, o których mówi się „genialne”. Z jednej strony chodzi wówczas o kunszt pisarski, kulturę słowa i doskonałe fabuły. Z drugiej jednak o uniwersalność, która sprawia, że bez względu na szerokość geograficzną i czas skłaniają do refleksji, a tematyka w nich podejmowana pozostaje zawsze aktualna. Taki jest właśnie Faust, w którym znajdziemy i problem męskiej obsesji władzy, i erotyzmu, który rządzi człowiekiem, i problem upodmiotowienia kobiecego piękna. Dzięki temu nowemu tłumaczeniu kanonicznego dzieła Goethego możemy po raz wtóry sięgnąć do klasyki i odkryć to, co inspiruje od przeszło dwustu lat.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:der Tragödie erster Teil, część pierwsza tragedia tragedii część pierwsza
Autor:Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832)
Tłumaczenie:Władysław Kościelski (1886-1933) Artur Sandauer (1913-1989) Marta Walińska Paweł Jan Węcławski Zygmunt Reis (1879-1945)
Opracowanie:Wojciech Rzehak Barbara Płaczkowska (1913-1993)
Przedmowa:Ryszard Gansiniec (1888-1958)
Wydawcy:Novae Res - Wydawnictwo Innowacyjne W. Gustowski K. Szymoński (2016) Legimi (2016) Wydawnictwo Greg (2008) Wydawnictwo Literackie (2000) Zakład Narodowy im. Ossolińskich (1978) Państwowy Instytut Wydawniczy (1961-1967) Ossolineum (1952)
Serie wydawnicze:Biblioteka Szkolna Bibljoteka Filomaty Biblioteka Szkolna - Państwowy Instytut Wydawniczy
ISBN:83-08-01539-5 83-08-03022-X 978-83-7327-354-2 978-83-8083-204-6 978-83-8083-269-5
Autotagi:dokumenty elektroniczne dramat druk e-booki książki literatura literatura piękna literatura stosowana publikacje dydaktyczne zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo