Szczęście w przestrzeniach Banacha

Autor:
Michał Heller
Wydawca:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (1995-1997)
ISBN:
83-7006-367-5, 83-7006-635-6
Autotagi:
druk
książki
publikacje popularnonaukowe
5.0

Powyższa pozycja dotyczy filozofii nauki. Zauważono, że filozofii nauki nie można uprawiać w oderwaniu od samej nauki i że historia nauki jest doskonałym laboratorium, w którym należy "empirycznie testować" rozmaite modele nauki. Eseje zebrane w niniejszym tomie nie stanowią zapewne zapowiadanego zwrotu w filozofii nauki, ale są być może przygotowaniem do niego. W naturalny sposób dzielą się one na dwie części. Część pierwsza jest zbiorem rozważań z filozofii matematyki i filozofii nauk empirycznych, zawiera tytułowy "Esej o przestrzeniach Banacha", który jest próbą ukazania, w jaki sposób pewne twierdzenia matematyki mogą być wykorzystane w filozofii nauki do ustalenia prawidłowości, jakim podlega rozwój naukowych teorii. Część druga to autorski przyczynek do próby zrozumienia dynamiki rozwoju nauki i naukowych teorii. Trzecia część zawiera ciakawe omówienia lektur dotyczących wczesniej omawianych zagadnień. [ze wstepu]
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo