Historie Prawdziwe: Walka o Daisy:

historia dziewczynki, która się zgubiła i odnalazła

Tytuł oryginalny:
One small boat
the story of a little girl, lost then found
Autor:
Kathy Harrison
Tłumacz:
Robert Mitoraj
Wydawca:
Wydawnictwo Hachette Polska (2006-2013)
Wydane w seriach:
Historie Prawdziwe
Kolekcja Hachette
Historie Prawdziwe - Hachette
ISBN:
978-83-7849-317-4, 978-83-7849-432-4
97883784947324, 97-83-7849-4732-4
Autotagi:
druk
książki
5.0

Historia kilku skrzywdzonych przez życie dziewczynek: Jazzy, Crystal, Priscilli, Maggi i Karen. Główną bohaterką jest jednak sześcioletnia Daisy - agresywna, depresyjna anorektyczka, zdradzająca symptomy wielu zaburzeń psychicznych. Autorka decyduje się podjąć wyzwanie i przyjmuje do siebie w nadziei, że dzięki temu Daisy nie trafi do zakładu opiekuńczo - leczniczego. Pewnego dnia znajduje się ojciec dziewczynki.... Co z tego wyniknie? Czy prawdą jest to, co inni mówią o Daisy? Dlaczego mimo wszystkiego ktoś bardzo walczy o dziewczynkę? Kto taki? Jak potoczą się losy Daisy i jej koleżanek z rodziny zastępczej? [lubimyczytac.pl]
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książki Kate Harrison opisują życie rodziny zastępczej do, której trafiają dzieci z róźnymi problemami często niezaleźnymi od nich. Walka o Daisy m.in. opisuje szczegółowsze losy jednego z nich. Jednak tytuł nadany przez polskich wydawców jest mało trafny według mnie powinniem zostać przetłumaczony w oryginale ( One small boat: the story of a little girl, lost and found). Poza tym bez większych ale. Książkę czyta się szybko, czytającym targają różne emocje i tak też być powinno.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
monikam1986
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo