O książkach, ludziach i sztuce:

pisma rozproszone

Autor:
Ryszard Kapuściński (1932-2007)
Przedmowa:
Alicja Kapuścińska
Redakcja:
Mariusz Zwoliński
Bożena Dutko
Bożena Dudko
Wstęp:
Alicja Kapuścińska
Wydawca:
Spółdzielnia Wydaw. Czytelnik (2009)
ISBN:
978-83-07-03198-9, 978-83-07-03298-9
Autotagi:
druk
historia
literatura
5.0
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Mimo, że są to "tylko" recenzje dla wydawnictw albo luźno spisane notatki, które miały być gdzieś kiedyś wykorzystane, to jednak książka stanowi potężny zastrzyk wiedzy z różnych tematów. Polityka, gospodarka, geografia, antropologia, religia podane są z klasą i rasą człowieka, dla którego zawsze najważniejszy był drugi człowiek. Smaczku dodają pojawiające się dygresje z życia może nie tyle prywatnego, co niepublicznego Ryszarda. Niekiedy z wypowiedzi przebija lekkie zadufanie. My artyści i reszta, której to reszty zadaniem jest nas artystów podziwiać. No cóż, są ludzie którym takie zachowania wybacza się bez mrugnięcia okiem za to z serdecznym uśmiechem.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo