To nie mogło się zdarzyć:

Uciekłam przed koszmarem z przeszłości

Autor:
Jessica Stern
Tłumacz:
Bartłomiej Kaftan
Wydawcy:
IBUK Libra (2011)
Imprint sp. z o. o (2011)
Wydawnictwo Naukowe PWN SA (2010-2011)
Wydane w seriach:
Historie Prawdziwe
ISBN:
978-83-61171-35-5
Autotagi:
druk
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
4.0

Przejmująca historia kobiety - dziś eksperta w sprawach światowego terroryzmu, a we wczesnej młodości ofiary gwałtu. Wznowione śledztwo w sprawie przestępstwa budzi wspomnienia wypartej traumy. Prowokuje potrzebę wyjaśnienia, dlaczego w jej pracy zawsze fascynowały ją ukryte motywacje agresywnych mężczyzn, dlaczego w sytuacjach zagrożenia nigdy nie czuła lęku, i dlaczego tak trudno jej odnaleźć się w zwykłym życiu. Książka skłania czytelnika do analizy własnych przeżyć, postaw i zachowań. Mechanizmy tu opisane okazują się modelowe, dotyczą różnych osób, relacji, zależności, rodzin... Gdy życie jest w niebezpieczeństwie, oddzielenie myśli od uczuć może być kluczowe dla ocalenia. To może jednak wejść w nawyk, a jeśli tak się stanie, dana osoba jest tylko w połowie żywa. Ta książka to pamiętnik - nie zapis konkretnych wydarzeń, lecz ponownego ożywania emocji, które są zbyt wstydliwe, by się do nich przyznać czy wręcz by je poczuć. To zapis odmiennych stanów świadomości, spowodowanych przez traumę i umożliwiających przetrwanie w śmiertelnie niebezpiecznych sytuacjach, lecz zarazem upośledzających zdolność do odczuwania strachu i, co gorsza, zdolność do kochania. (Fragment książki) '
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo