Czytuś w świecie warmińskich baśni

Autor:
Anna Mikita
Ilustracje:
Kamil Iwańczyk
Wydawcy:
Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie
Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie
ISBN:
978-83-938120-7-3
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
Źródło opisu: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie - Katalog księgozbioru
4.0

Odkryj tajemnice warmińskich baśni... Czytuś pomyslał, że to wielkie szczęście móc mieszkać w bibliotece, poznać wszystkie historie zapisane w książkach i móc do nich wracać wtedy, kiedy zatęskni. A potem, podczas wycieczek i pikników odkrył, że Olsztyn i jego okolice są o wiele ciekawsze i piękniejsze, gdy zna się ich historie i tajemnice. [nota wydawcy]
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Główny bohater, Czytuś to maskotka mieszkająca w bibliotece. Czytuś uczestniczy w zajęciach z dziećmi, które ją odwiedzają. Przygląda się osobom wypożyczającym książki i ogólnie uczestniczy w dziennym życiu biblioteki. Natomiast nocą słyszy tajemnicze nawoływania. Wiedziony ciekawością podąża za głosem aż za siódmy regał, gdzie na siódmej półce stara, gruba księga otwiera przed nim zapisane strony. • W magiczny sposób Czytuś poznaje Kłobuki, Barstuki, Łynę czy Smętka - postacie obecne w baśniach i legendach warmińskich. Nowopoznani bohaterowie opowiadają mu nieco o historii regionu oraz o warmińskich legendach. • 📖 • W książce wspomniana jest też Maria Zientara- Malewska i jej wiersze, która również wpisuje się w literacką historię Warmii. • Książeczka zachęca do poznania lokalnych legend i baśni. Sama przyznaję, że odkąd mieszkam w Olsztynie niewiele przeczytałam o historii regionu ani nie poznałam twórczości pani Marii. Chociaż postanawiam poprawę :)
    +2 pouczająca
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo