Wydawnictwa
1 2
Wiadomości: 17

Cześć!
Czy wydawnictwo ma wypyw na to po jaką książkę sięgacie? Jest to wasza główna kategoria czy nie zwarcacie na to uwagi.
Macie jakieś ulubione wydawnictwa i czytacie każdą wydaną przez nie książkę i z niec­ierp­liwo­ścią­ czekacie na kolejne?

Link    PW    Źródło
Napisano: 11.05.2016 15:07:57
 
Wiadomości: 23

Niestety jestem wzrokowcem i mam swoje ulubione wydawnictwa właśnie ze względu na okładki. Dlatego też śledzę uważnie Otwarte. Ich okładki są przepiękne :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 26.06.2016 14:03:02 , ostatnia edycja: Nawrotka, 26.06.2016 14:03:11
 
Wiadomości: 7

Nawrotka @ 26.06.2016 14:03


Niestety jestem wzrokowcem i mam swoje ulubione wydawnictwa właśnie ze względu na okładki.

Też czasem zdarza mi się wybierać książki właśnie ze względu na okładkę :D😄

Wracając do tematu- zwracam uwagę na wydawnictwo, ale nie jest to dla mnie najważniejsze kryterium przy wyborze książki.

To, kto wydał książkę jest dla mnie istotne jeśli szukam książek popu­larn­onau­kowy­ch albo tych z tzw. górnej półki.

Link    PW    Źródło
Napisano: 15.07.2016 21:10:11 , ostatnia edycja: Apsik, 15.07.2016 21:10:45
 
Wiadomości: 7

Dla mnie duże znaczenie ma jakość wydania książki. Preferuję ta w twardych oprawach, szyte, najlepiej z zakładką w formie wstążki :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 12.08.2016 11:14:12
 
Wiadomości: 7

Dla mnie nie ma to większego znaczenia :)😊
oczywiście jeśli będą dwie książki z różnych wydawnictw to pewnikiem sięgne po tą której okładka bardziej będzie działać na wyobraźnie, ale nie uganiam się za konkretnymi wydawnictwami :)😊
jakby nie patrzeć nie ważna jest okładka lecz to co skrywa się pod nią :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 24.08.2016 16:39:07
 
Wiadomości: 6

Ja zwracam uwagę tylko na książki.

Link    PW    Źródło
Napisano: 24.08.2016 17:42:43
 
Wiadomości: 3

Ja zwracam uwage na opis i recenzje

Link    PW    Źródło
Napisano: 15.09.2016 19:46:45
 
Wiadomości: 2

To okładka w pierwszej kolejności przyciąga mój wzrok, ale opis jest tym, który decyduje, że wybieram daną książkę.

Link    PW    Źródło
Napisano: 20.09.2016 13:37:47
 
Wiadomości: 1

Może nie ma wpływu na to po co sięgnę by przeczytać, ale ma wpływ na to co kupię. Okładka ma dla mnie gromne znaczenie, bo nie znając książki, jest to pierwsza rzecz która rzuca się w oczy. Zależy mi na tym, by nie obrzydziła mi pólki, może to śmieszne, ale jeśli wyceniają sobie wartość książki na 39,90 zł przy czym autor dostanie zaledwie 3 zł, to mogliby się ciut wysilić i postarać by była ładna i cieszyła oko. Między innymi z tych powodów nie kupuję książek wydawnictwa Otwarte i Amber. Obraźliwe jest też to, że żadnym wyczynem jest znalezienie kilku różnych książek z takimi samymi okładkami. Dla mnie jest to brak szacunku dla autora i czytelnika.

Link    PW    Źródło
Napisano: 28.10.2016 20:58:10
 
Wiadomości: 3

Nie mam wydawnictw, po których książki zawsze sięgam, ale nauczona doświadczeniem mam wydawnictwa, po których książki już nie sięgam i sięgać nie będę.

Link    PW    Źródło
Napisano: 07.12.2016 10:17:57
 
1 2
Szukaj w wątku
IwonaCh
Zaczytany-w-Ksiazkach
Apsik
jmalgorzata28
Randaksela
Nawrotka
kara.medrala
PolandMichal
Birdy
PapierowyMorderca
Firma_Reklamowa_Artystyczna
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo