Komentarze
Wiadomości: 33

Jak na film na podstawie książki, jest naprawdę w porządku. Obejrzałam go zaraz po przeczytaniu książki. Wiadomo, że trochę zmienili, pewne rzeczy pominęli ale wg mnie film wyszedł naprawdę przyzwoicie.

Link    PW    Źródło
Napisano: 07.10.2012 09:42:10
 
Wiadomości: 48

Bardziej podobała mi się szwedzka wersja. Bardziej szczegółowa i mroczna

Link    PW    Źródło
Napisano: 08.10.2012 12:42:11
 
Wiadomości: 33

Właśnie słyszałam, i mam zamiar ją obejrzeć. ;)😉

Link    PW    Źródło
Napisano: 08.10.2012 13:20:57
 
Wiadomości: 11

Zgadzam się, szwedzka wersja jest zdecydowanie lepsza. Ale powiem szczerze, że sama powieść mnie nie powaliła. Tak ją wszyscy chwalili, a ja nie rozumiałam o co chodziło... Dla mnie to było po prostu za długie (żeby nie było wątpliwości, książka która ma jakieś 1000 stron, nie stanowi dla mnie żadnego problemu, byle by miała sens).

Link    PW    Źródło
Napisano: 08.10.2012 19:54:40
 
Wiadomości: 33

Ja na początku myślałam, że ta książka to będzie porażka, ale mimo wszystko nie mogłam przestać czytać a potem było już tylko lepiej. Chociaż przyznaję, że zaskoczenie przy rozwiązaniu zagadki... raczej brak... Ale mimo to książka i tak bardzo mi się podobała.

Link    PW    Źródło
Napisano: 08.10.2012 20:04:25
 
Wiadomości: 11

Mnie za to denerwowała. Początek taki sobie, ale środek był nawet ciekawy. Ale w pewnym momencie zaczęłam się denerwować, że jeszcze tak daleko mam do końca, a akcja stoi w miejscu. Po prostu miałam wrażenie, że autor przedobrzył.

Link    PW    Źródło
Napisano: 08.10.2012 21:48:49
 
Wiadomości: 33

W sumie wg mnie też się odrobinę dłużyło ale mimo wszystko dobrze się książkę czytało więc jednak na plus. ;)😉

Link    PW    Źródło
Napisano: 09.10.2012 09:57:27
 
Wiadomości: 9

Książka bardzo wciąga, to fakt, ale pod koniec autor już chyba nie wiedział, czym zaskoczyć Czytelnika. Nie podobała mi się scena, w której bohaterka wykopuje się z grobu, to "zmar­twyc­hwst­anie­" było rodem z kiepskiego horroru, bardzo naciągane. Cały rys społeczno-obyczajowy powieści niezbyt mi przypadł do gustu, może po prostu szwedzka mentalność jest dla mnie bardzo odległa? Niemniej jednak autor porusza wiele ważnych problemów, jak przemoc wobec kobiet i zjawisko handlu "żywym towarem".

Link    PW    Źródło
Napisano: 03.01.2013 18:42:17
 
Szukaj w wątku
Markus
Magda
biblioteka59
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo