Filmy na podstawie książek
1 2 3
Wiadomości: 48

Proszę na tym forum nie głosić herezji. Władca Pierścieni wielką literaturą jest i musi się podobać bardziej niż film. ;-)

+2 trafny
Link    PW    Źródło
Napisano: 17.08.2015 10:17:10 , ostatnia edycja: Markus, 17.08.2015 10:17:56
 
Wiadomości: 19

Ja nie czytałam Władcy (JESZCZE, bo właśnie nabyłam piękne wydanie, więc za chwilę się zabieram), ale film widziałam i bardzo mi się podobał. Za to Hobbit - książka super, film nieeeeeeeee.

Link    PW    Źródło
Napisano: 17.08.2015 11:30:13
 
Wiadomości: 1

malinka2803 @ 17.04.2015 21:07


Przykro mi, że forum na ten temat zaczyna umierać śmiercią naturalną. Serdecznie polecam serial "Gra o tron" na podstawie cyklu książek George R. R. Martina. Film zrobiony z równie dużym rozmachem, co "Gladiator", a książka to doskonała proza, profesjonalna i jak na fantastykę przystało - wciągajaca. Natomiast chciałabym poznać Wasze zdanie na temat "50 twarzy Greya"? Nie czytałam, nie oglądałam.

Widziałam jakiś czas temu film 50..., książki nie czytała, zniechęcona recenzją siostry. Będąc nastolatką naczytałam się wszelkiego rodzaju romansideł, dlatego z góry uprzedzam nie jestem hmm zniesmaczona tematyką? Wracając do filmu. Oglądając go miałam wrażenie, że to film kat. B. Jest słaby, wręcz nudny. Kilka razy go przewijałam, bo nie szło obejrzeć w całości.

Link    PW    Źródło
Napisano: 05.02.2016 12:47:29
 
Wiadomości: 3

Czy ktoś czytal 50 twarzy Greya zanim wyszedł film? Co o tym sądzicie?

Link    PW    Źródło
Napisano: 25.05.2016 12:45:59
 
Wiadomości: 3

Jak dla mnie książka jest zawsze dużo lepsza od filmu. W filmie dużo szczegółów jest omijanych. Najlepsze książki i filmy na ich podstawie co polubiłem to Hobbit, Harry Potter i Percy Jackson.

Link    PW    Źródło
Napisano: 08.07.2016 11:53:30
 
Wiadomości: 84

Są wyjątki od reguły. Obejrzyjcie film "Fisher King". Na jego podstawie napisano dopiero książkę.

Link    PW    Źródło
Napisano: 08.07.2016 13:36:53
 
Wiadomości: 7

Ja nie lubię czytać/oglądać historii, które już znam. Jeśli miałabym wybierać kolejność, to najpierw czytanie, później oglądanie.

Link    PW    Źródło
Napisano: 15.07.2016 21:47:55
 
Wiadomości: 2

Polecam bardzo dobry film pt;Wszystko za życie jest na faktach ,książka trochę trudniejsza ale także robi duże wrażenie, szczególnie opisy przyrody.O wędrówce samotnika ,który poszukuje drogi wyzwolenia,wolności...

Link    PW    Źródło
Napisano: 05.04.2023 14:19:35
 
1 2 3
Szukaj w wątku
wojciech
dariusz
Markus
grejfrutoowa
magnus
moje_ja
marcys
U5tyn4
malinka2803
Olciaczar
Apsik
ardianwoj
filipwoj
lubieksiazki
FilmyCDA
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo