Ulubiony typ ksiażki.
1 2 4
Wiadomości: 2

Cześć.Jakie typy książek najbardziej lubicie.
Ja uwielbiam fantastyczno-przygodowe.
A wy?

Link    PW    Źródło
Napisano: 28.06.2014 11:20:14
 
Wiadomości: 9

Osobiście kocham książki fantastyczne. Z innej beczki, uwielbiam książki D.Browna. Genialnie łączy elementy historii, sztuki, religii i teorii spiskowych. Jeżeli ktoś lubi takie połączenie- polecam. :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 08.07.2014 18:16:11
 
Wiadomości: 1

Ja nie mogę odnaleźc się w science-fiction itp. Natomiast uwilbiam hrrory, thillery, kryminały i romanse (:

Link    PW    Źródło
Napisano: 21.07.2014 12:59:27
 
Wiadomości: 8

Witajcie. Ja lubię thriller, sensację i horror. Dość dużo czytam literatury faktu, poradników i dokumentów z dziedziny: polityki, konfliktów zbrojnych, teorii konspiracyjnych, zdrowego żywienia, toksykologii, zagrożeń współczesności, terroryzmu i konfliktów zbrojnych. Nie pogardzę dobrą książką przygodową. Czasem zerknę tez w coś o kryptozoologii.

Bardzo lubię global conspiracy thriller i military thriller - coś w stylu Larry'ego Bonda - "Kocioł", "Wir" itp. ale takie książki już nie powstają raczej... ;(

+2 wyrafinowany
Link    PW    Źródło
Napisano: 22.08.2014 10:05:22 , ostatnia edycja: marcys, 22.08.2014 14:34:07
 
Wiadomości: 1

jedrek @ 28.06.2014 11:20


Cześć.Jakie typy książek najbardziej lubicie.
Ja uwielbiam fantastyczno-przygodowe.
A wy?

wlada.b
Witam, właśnie odkryłam ten portal i zaczynam go rozpoznawać.
Również lubię książki fantastyczno-przygodowe. Teraz bardziej
mnie interesują biograficzne czy o tematyce społecznej.

Link    PW    Źródło
Napisano: 11.09.2014 13:31:54
 
Wiadomości: 1

Witajcie. Ja od niedawna zafascynowana jestem Jadowska i Leśniakiem. Oboje piszą genialne książki fantasy i gorąco polecam Wam ich twórczość! Do niedawna zaczytywałam się w trilerach medycznych :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 02.04.2015 12:57:58
 
Wiadomości: 7

Jak każda kobieta czytuję romanse i erotyki. Nie przypadły mi natomiast do gustu kryminały, choć w formie filmu przełknę je jakoś. Ostatnio czytuję serię książek Paulliny Simons ("Jeździec miedziany" itd.), gdzie pojawia się wątek historyczny, ale nie przytłaczajacy a zgrabnie "wmontowany" w całość. Z całego serca i z pełnym przekonaniem polecam ksiazki George R. R. Martina, na podstawie których powstał serial "Gra o tron". REWELACJA! Jak dla mnie jego oryginalność i kunsz pisarski nie mają sobie równych.

Link    PW    Źródło
Napisano: 17.04.2015 21:01:02 , ostatnia edycja: malinka2803, 17.04.2015 21:02:07
 
Wiadomości: 4

Ja zaczytuję się biografiami. Lubię tez dobrą sensację (mój ulubieniec obecnie to Lee Child). Od czasu do czasu przeczytam coś z fantastyki, przy czym wolę fantastykę na wesoło (Pilipiuk) niż ciągnące się sagi. Z kobiecej literatury - Fannie Flagg, Joy Fielding, z polskich pisarek - Jaromin-Gałuszko, Górska, Matuszkiewicz, ostatnio historycznie mnie urzekła Cherezińska. Przyznam, że czasem bierze mnie na książki z tzw. wyższej półki. Co byś polecił dla takiego czytelnika?

Link    PW    Źródło
Napisano: 22.04.2015 18:31:17
 
Wiadomości: 7

Sądząc po autorach (Lee Child i Jaromin-Gałuszka) to lubisz sensację, czyli coś z naszego świata, namacalnego, w co zostaje wmieszany wątek kryminału... Książki tych autorów fatycznie są ciekawe, zawierając w sobie dawkę kryminału do przełknięcia, która mogę powiedzieć raz- podkręca akcję, dwa-zabiera coś z rzeczywistości a daje światu w książce przedstawionemu pewien element, który ja nazywam pierwiastkiem Hollywood. To trochę tak jak Sparks z romansu robi sensację. Jego książki przyciągają... A skoro poszukujesz czegoś, co jest bliskie, a zarazem ekscytujące i "dalekie" (jakkolwiek by to rozumieć), to polecam książkę Erica Emmanuela Schmitta "Dziecko Noego", "Imigrantki", "Kobieta w lustrze". Autor polecany, choć niedoceniany tak mi się zdaje. Ja byłam oczarowana "Oskarem i Panią Róża". Jego historie są tak proste, a jednocześnie bardzo wymowne i niezwykle ujmujące. Czy skłaniają do płaczu?- Raczej nie, chyba bardziej uwrażliwiają i pokazują "oczywistą oczywistość" w niesamowicie inny sposób.

Link    PW    Źródło
Napisano: 30.04.2015 18:19:06
 
Wiadomości: 4

Ksiązki E.E. Schmitta nie są mi obce. Oprócz wymienionych przez Ciebie przeczytałam (i lubię) "Ulissesa z Bagdadu", "Moje ewangelie", "Przypadek Adolfa H." Chyba nie czytałam jego "Imigrantek". Może chodziło o "Intrygantki"? Wiele innych przeczytałam, ale te najbardziej mi sie podobały (nie licząc "Oskara..." i "Dziecka Noego"). Uwielbiam też "Życie Pi" Martela, polecam. Bardzo podobała mi się epicka opowieść Capelli "Ulotny urok kawy" - smakowita książka, wielowątkowa (pięć gwiazdek, cokolwiek to znaczy). Pozdrawiam i czekam na dalsze polecenia!

Link    PW    Źródło
Napisano: 01.05.2015 11:39:59
 
1 2 4
Szukaj w wątku
Ania
Agula
Marcjanna
justyna.muszynska.52
jedrek
AnnDie
wlada.b
TrissM
foto.andrzej
kasandra69
malinka2803
Olciaczar
basia.ptasznik
Irulan
Weronika_Ignaciuk
Zaczytany-w-Ksiazkach
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo