Zarządzanie doskonałe

Inne tytuły:
poszukiwanie przenikliwości
Autor:
Bolesław Rafał Kuc (1944-2022)
Wydawcy:
Wydaw. Menedżerskie PTM (2000-2008)
Wydawnictwo Oskar-Master of Biznes (1990-1999)
Autotagi:
druk
książki
podręczniki
skrypty
szkoły wyższe
zarządzanie
Więcej informacji...
5.0

Jakie będą organizacje przyszłości? Wirtualne, sieciowe, inteligentne, samouczące się? W jaki sposób będą podejmowane decyzje i przez kogo? Kto zapewni ciepło stosunków międzyludzkich, a jednocześnie surowy klimat bezosobowych, profesjonalnych kontaktów między specjalistami? Czy pracownik jutrzejszej i pojutrzejszej organizacji ma czuć się członkiem społeczności, czy kontraktowym zleceniobiorcą usług wyspecyfikowanych przez wyselekcjonowany sztab wybranych z wybranych menedżerów.Czego uczyć wchodząc na Katedrę Zarządzania i prowadząc wykład z podstaw i teorii zarządzania? Czy przypomnienie tayloryzmu, odwołanie się do modelu idealnej biurokracji lub uwrażliwianie na stosunki międzyludzkie - dziś już dyskwalifikuje wykładowcę? Czy nowoczesny, aktorsko usposobiony wykładowca powinien ulec wizji, äwyzywającej" przyszłości z siecią , a bez hierarchii, z kontraktem a bez etatu, czy też zachować dystans i doskonale równoważyć przeszłość z przyszłością, nowoczesność z bogatą tradycją, młodość z dojrzałością. W tym podręczniku staramy się odpowiedzieć na te pytania. Chcemy łączyć w nierozerwalny stop wiedzę z nieodległej przeszłości z predykcją nieodległej przyszłości. Mam pełną świadomość, że dzisiejsze pokolenie dwudziestolatków rozpoczynających studia, będą zarządzać lub rządzić najwcześniej za dziesięć, piętnaście lat, a więc w 2010-2015 roku. Jakiej wiedzy potrzebują, żeby sprostać problemom, o których pojawieniu się nie mają wyobrażenia?
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo