Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Meggy

Dobra książka to dla mnie taka, która wciąga już od pierwszej strony i trzyma poziom do samego końca! :)😊

Ekspozycja

Witajcie!

Kolejna książka zaliczona!

chlopiec-duch-prawdziwa-opowiesc-o-cudownym-powrocie-do-zycia-b-iext29472459.jpg

Książka pochłonięta w dwa dni, a jeśli ktoś jest bardziej "czasowy" śmiało może to zrobić w jeden dzień.
Nie można o niej powiedzieć że jest fajna bądź niefajna - jakby nie było opowiada o ludzkiej tragedii. Na szczęście dobrze się kończy!
Ciekawa, wciągająca, prawdziwa historia.
Polecam!

Teraz zaczynam "Kwiaty na poddaszu" :)😊

Do zobaczenia wkrótce :)😊

Komentarze (0)

Witajcie!
Wczoraj skończyłam czytać ostatnią część Arabskiej Sagi autorstwa T. Valko.

Araksiezniczka.jpg

Nie mogłam sobie odmówić przeczytania Arabskiej księżniczki.. po pierwsze dlatego abym mogła mówić że zaliczyłam całą sagę, a po drugie byłam bardzo zaciekawiona po przeczytaniu Arabskiej krwi, co też będzie się dalej działo z bohaterami.
Mocno się rozczarowałam.
Książka jakby napisana na siłę, cały czas wieje nudą.. jedynie kilka ostatnich stron to jakaś większa akcja. Nie można powiedzieć że książka dobrze się kończy; autorka zostawia sobie furtkę do ewentualnego napisania kolejnej części..

Niestety nie polecam.

Już dziś biorę się za kolejną książkę. Biorę udział w wyzwaniu "Przeczytam 52 książki w 2016 roku" Zachęcam Was do wzięcia udziału :)😊

Pozdrawiam!

Araksiezniczka.jpg Araksiezniczka
jpg, 232 KiB, 400x623
Komentarze (0)

Witajcie.
Dwa dni temu skończyłam czytać kolejną książkę i o tym właśnie chciałam Wam powiedzieć :)😊 może kogoś skuszę do przeczytania...

arabska-krew-b-iext7830406.jpg

To kolejna część Arabskiej Sagi.
Opowiada o dalszych losach Doroty i Marysi, które odnalazły się po latach, ale wybrały się w rodzinne strony w złym momencie.. a mianowicie kiedy to na terenach Libii wybuchła rewolucja.

Według mnie ta część jak dotychczas jest najlepsza ze wszystkich. Jestem pod ogromnym wrażeniem, czytając targały mną różne emocje. Przeżyłam wiele wzruszeń, pojawiały się łzy ale i złość.

Mimo obszernych rozmiarów przeczytałam ją bardzo szybko.
Szczerze polecam wszystkim, bo saga nie jest tylko dla Kobiet.. ale pamiętajcie aby przeczytać najpierw dwie poprzednie części :)😊 to jest konieczne aby wiedzieć, kto jest kim i jaką miał przeszłość.

Pozdrawiam i do następnego razu :)😊

arabska-krew-b-iext7830406.jpg arabska-krew-b-iext7830406
jpg, 13 KiB, 200x280
Komentarze (0)
1 2 3 4 5
wojciech
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Dziś, w zabytkowej kamienicy przy ul. B. Limanowskiego 4, oficjalnie otworzyliśmy nową siedzibę Filii nr 46. • Nowe, estetyczne wnętrza wyposażono w nowe meble, zainstalowano nowoczesny katalog dotykowy, stworzono strefę internetową i kącik dla najmłodszych czytelników. Filia posiada księgozbiór liczący blisko 9500 książek. Nowy lokal ma ok. 140 m2 i jest prawie dwa razy większy niż powierzchnia dawnej Filii 46 przy ul. św. Kingi. • W ramach remontu i adaptacji pomieszczeń osuszono ściany, wymieniono instalacje teletechniczne, wykonano nowe posadzki, nową stolarkę drewnianą okienną i drzwiową, przygotowano zaplecze socjalne i sanitarne. Po remoncie elewacji zamontowane zostaną również drewniane okiennice, nawiązujące do wyglądu parteru kamienicy z początku XX w. • Koszty remontu wraz z kosztami osuszania ścian i zabezpieczenia polichromii, które poniosło miasto Kraków i w niewielkiej kwocie Dzielnica XIII Podgórze, wyniosły około 300 000 zł. • W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz Krakowa: Andrzej Kulig-Zastępca Prezydenta, Katarzyna Olesiak – Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Jacek Bednarz – radny Miasta Krakowa i Dzielnicy XIII Podgórze. • Warto dodać, że w październiku uruchomiliśmy nową placówkę (Filia nr 3) w budynku dawnego dworca PKP (pl. Jana Nowaka Jeziorańskiego 3) oraz wyremontowaną Filię nr 23, w dawnej kuźni w Mydlnikach (ul. Balicka 297). • 📽 Filmowa relacja z otwarcia Filii 46 • [Obraz] • [Obraz] • [Obraz]
foo