09.10.2017Wydarzenia w Bibliotece Kraków

W tym tygodniu polecamy:

Zajęcia edukacyjne o kulturze dla dzieci w wieku przedszkolnym
➡ 10 X (wtorek) godz. 10.00 - Filia 49 (os. Tysiąclecia 42)

Klub słuchającego malucha dla rodziców z dziecmi do lat 6.
➡ 10 X (wtorek) godz. 17.00 - Filia 45 (ul. Teligi 24)

Wspomnienia z Syberii. Spotkanie ze świadkiem historii - Jadwigą Szlezinger-Mildner.
➡ 10 X (wtorek) godz. 16.30 - Filia 54 (os. Młodości 8)

Spotkanie z Krzysztofem Jakubowskim, który opowie o swojej nowej książce "Kraków pod ciemną gwiazdą"
➡ 11 X (środa) godz. 12.00 - Filia 7 (al. Pokoju 33)

Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego porozmawiamy o relacjach rodzinnych na podstawie książki "Gorące Mleko" Deborah Levy
➡ 11 X (środa) godz. 16.30 - Filia 2 (ul. Krakowska 29)

Warsztaty origami dla dzieci do 9 roku życia. Konieczne są wcześniejsze zapisy telefoniczne (12 642 16 43) lub osobiste w Filii 56.
➡ 12 X (czwartek) godz. 17.00 - Filia 56 (os. Zgody 7)

Urodziny Kubusia Puchatka
➡ 12 X (czwartek) godz. 10.00 - Filia 20 (ul. Opolska 37)

Poznajemy tajemnice Krakowa. Zajęcia dla uczniów szkół podstawowych.
➡ 12 X (czwartek) godz. 10.00 - Filia 12 (ul. Łąkowa 27)

Przyjdź, zobacz, przeczytaj. Zapoznanie dzieci z pracą biblioteki publicznej.
13 X (piątek) w godzinach otwarcia biblioteki - Filia 8 (ul. Brodowicza 1)

Rozgrywki gier planszowych dla dzieci w wieku 8-11 lat.
➡ 13 X (piątek) godz. 17.00 - Filia 56 (os. Zgody 7)

Więcej informacji o planowanych wydarzeniach znajdziecie na stronie Biblioteki Kraków


Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Biblioteka Kraków
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Świetna, hipnotyzująca książka o … trudno powiedzieć. • O dokonywaniu wyborów? O miłości? O pożądaniu? Raczej o tym ostatnim. O zakrawającym na obsesję, intensywnym uczuciu do kobiety. Do kobiety wyidealizowanej, którą znało się krótko będąc dzieckiem i która zostawiła głęboki ślad w sercu. Na tyle głęboki, iż mężczyzna nie potrafi o niej zapomnieć przez wszystkie lata niewidzenia się i żadna z poznawanych w życiu kobiet nie jest wystarczająco doskonała dla niego. Nawet własna, kochająca żona. Ślad ten czyli uczucie bohatera, które zadawało mu dotąd mnóstwo cierpienia, potęguje się przy powtórnym spotkaniu z "idealną ukochaną" i doprowadza go prawie do obłędu. • Ta, z pozoru banalna historia jest jednak całkiem ciekawie przedstawiona. Bardzo, tak to odebrałem czytając, intymnie. Minimalistycznie i konkretnie. Jak obrazy japońskie. Szczególnie dialogi są tu rewelacyjnie opisane. Dominują krótkie, emocjonalne zwroty, których wydźwięk potęguje opisanie grymasów twarzy osób mówiących i ich gestów. I gdy rozmowa się rozkręca następuje nagłe ciach! Zostaje przerwana tak jakby cięciem samurajskiego miecza. I przeskakujemy w czasie. Ten sam zabieg stosuje autor również w innych fragmentach tekstu. Coś opisuje, akcja zaczyna się rozkręcać, wydaje się że zaraz nastąpi puenta. A tu cięcie. Nowy temat. Nie wracamy już do rozpoczętego wątku. Co działo się dalej musi czytelnik sam sobie wyobrazić. • Opisana historia, pomimo umiejscowienia jej w Japonii i opisania paru detali specyficznych dla jej społeczności , jest dość uniwersalna i mogła wydarzyć się wszędzie. Książka jest jakby stworzona by przedyskutować z kimś całą opisaną sytuację. Autor nam w tym nie pomoże. Nie staje po żadnej ze stron. Pokazuje rzeczy takimi jakie są. Z wszystkimi zaletami i wadami oraz nied­opow­iedz­enia­mi, które czasem naprawdę ciężko „ubrać w słowa” tak by druga strona zrozumiała o co nam chodzi. • W każdym razie powieść ta nie pozostawia obojętnym. Albo zafascynuje (jak mnie) albo wkurzy - czy to zachowaniem bohatera, czy też zastosowaną tu specyficzną narracją lub choćby tematem. W mojej ocenie książkę tę lepiej odbiorą faceci i to rzekłbym „dojrzali wiekowo”.
foo