05.03.2019Międzynarodowy Tydzień E-książki z platformą IBUK Libra

Z okazji Międ­zyna­rodo­wego­ Tygodnia E-książki (3-9 marca) IBUK Libra po raz kolejny przygotowała niespodziankę dla czytelników Biblioteki Kraków.

IBUK Libra to wirtualna czytelnia Wydawnictwa Naukowego PWN z całodobowym dostępem do publikacji z różnych dziedzin. Czytelnicy Biblioteki Kraków mogą na stałe bezpłatnie korzystać z wykupionych przez Bibliotekę ponad 2 tysięcy publikacji. Hasła do logowania w czytelni IBUK Libra można otrzymać w każdej z filii.

Od 1 do 15 marca zestaw tytułów na platformie IBUK Libra będzie poszerzony o dodatkowe 3 939 publikacje– gównie literaturę faktu, literaturę piękną oraz książki dla dzieci i młodzieży. Przez ponad 2 tygodnie będziecie mieć dostęp do pełnej treści wszystkich książek z ww. kategorii.

JAK KORZYSTAĆ Z IBUK LIBRA?
E-BOOKI I CZYTNIKI KSIĄŻEK ELEKTRONICZNYCH

ibuk_libra.png


ibuk_libra.png ibuk_libra
png, 458 KiB, 800x400
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Biblioteka Kraków
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Czy polskie baśnie i legendy mogą okazać się rywalami zagranicznych powieści fantasy dla młodzieży? Autorki Mysiej Wieży odpowiadają gromkie TAK! i przedstawiają nam słowiańską mitologię we współczesnym wydaniu. Tajemnice przeszłości będzie odkrywała para polskich jedenastolatków, raczej niechętnie spędzająca wakacje na Kujawach. • Igor po raz kolejny musi jechać z ojcem archeologiem na wykopaliska. Niestety nie te fascynujące w egzotycznych krajach, a zwykłe i nudne w okolicach Kruszwicy nad jeziorem Gopło. Spotyka tam Hankę, która mocno przeżywa wyrzucenie z drużyny piłkarskiej. Parę nastolatków więcej dzieli niż łączy. Rozmowa się nie klei, nie mają wspólnych zainteresowań. Wszystko to zmienia się, gdy w tajemniczym tunelu spotykają gadającego gryzonia. Każdy chyba słyszał o królu Popielu, którego zjadły myszy. Ale jak to tak naprawdę było z tym złym królem, czarownicami i dzielnymi wojownikami z rodu Myszków? Słowiański folklor pozwala na świetną zabawę ze znanymi nam postaciami z opowieści babć i legend. My przecież też mamy sławnego czarodzieja, nietypowych wróżbitów, a nawet przekupne Licho. Gdy nastolatkom przyjdzie stawić czoło pradawnym mocom, na ich drodze staną nie tylko magiczne istoty, ale również uciążliwe rodzeństwo, nadopiekuńczy rodzice i tabun studentów archeologii. Co może pójść nie tak? • Mysia wieża momentami bawi, czasem uczy, a na pewno daje wiele frajdy. Fantastycznie jest przeżyć przygodę z polskimi bohaterami. Przy­zwyc­zail­iśmy­ się już, że młodzież czyta zagraniczne książki. Tu jednak spotykamy godnego rywala dla Percy’ego Jacksona czy Harry’ego Pottera. Ja z niec­ierp­liwo­ścią­ czekam na kolejne tomy serii, bo przecież Dzieci Dwóch Światów jest więcej… • Joanna Pękala • Biblioteka Kraków
foo