06.08.2018Budżet Obywatelski 2018 - wyniki

Znamy ostateczną listę projektów, które zostaną zrealizowane w ramach V edycji budżetu obywatelskiego Krakowa. Wśród nich znalazły się cztery projekty dzielnicowe i jeden ogólnomiejski, które będą realizowane przez Bibliotekę Kraków w 2019 roku. Dziękujemy za wszystkie oddane głosy!

 

LISTA PROJEKTÓW DO REALIZACJI PRZEZ BIBLIOTEKĘ KRAKÓW

 

Dzielnica IV | Prądnik Biały

„Czyta duży, czyta mały - doposażenie Filii Biblioteki” | 17 000 zł

Projekt ma na celu zakup większej ilości nowości wydawniczych, które wzbogacą i uatrakcyjnią ofertę biblioteki dla mieszkańców Osiedla Azory - Filia Biblioteki nr 16 przy. ul. Radzikowskiego.

 

Dzielnica VI | Bronowice

„Nowe książki w naszej bibliotece” | 12 000 zł

Dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych dla dwóch filii Biblioteki Kraków zlokalizowanych w dzielnicy VI Bronowice: filii nr 23 przy ul. Balickiej 297 oraz filii nr 24 przy ul. Na Błonie 13 d.

 

Dzielnica VII | Zwierzyniec

„Więcej darmowych ebook-ów w bibliotekach na Zwierzyńcu”|  2 500 zł

Celem projektu jest zakup dodatkowych kodów umożliwiających bezpłatny dostęp do ebooków. Ograniczona ilość (6 kodów na filię) powoduje, że ebooki dostępne są dla czytelników tylko przez kilka godzin w pierwszym dniu miesiąca.

 

Dzielnica X | Swoszowice

„Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę” | 12 500 zł

Dotyczy zakupu nowości i kontynuacji wydawniczych oraz audiobooków. Dofinansowania działalności kulturalno-oświatowej adresowanej do najmłodszych i najstarszych mieszkańców Dzielnicy oraz użytkowników Filii nr 35 Biblioteki Kraków.

 

Projekt ogólnomiejski

„Biblioteka Gier Planszowych” | 55 000 zł

Projekt ma na celu zapewnienie dostępu do bezpłatnej wypożyczalni gier planszowych dla mieszkańców Krakowa w sześciu filiach Biblioteki Kraków.

budzet obywatleski.jpg


budzet obywatleski.jpg budzet obywatleski
jpg, 20 KiB, 315x210
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Biblioteka Kraków
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo