12.01.2018W Krakowie noworodki otrzymują kartę biblioteczną

W ramach „Krakowskiej wyprawki”, przygotowanej przez Urząd Miasta Krakowa dla nowo narodzonych krakowian, rodzice otrzymają w prezencie m.in. kartę biblioteczną.

Dzięki niej rodzice będą mogli zapisać dziecko do Biblioteki Kraków i wypożyczać książki we wszystkich filiach. Wystarczy, że rodzic odwiedzi wybraną przez siebie placówkę, zapisze swoje dziecko wypełniając kartę zobowiązania i okaże ważny dokument zawierający zdjęcie i PESEL. Po zapisaniu dziecka rodzic otrzyma właściwą kartę biblioteczną ważną w całej sieci Biblioteki Kraków.

Głównym celem przedsięwzięcia jest promowanie czytelnictwa od najmłodszych lat. Pozycje biblioteczne czytane przez rodziców pomogą w rozwoju emocjonalnym i percepcyjnym dziecka. W akcji chodzi również o budowanie pozytywnej relacji rodzic-dziecko, a także zadbanie o przynależność do lokalnej tożsamości. Z tej okazji w Bibliotece Kraków została przygotowana lista książek dla rodziców i najmłodszych Czytelników.

„Krakowska wyprawka” to nowy projekt realizowany od tego roku przez Urząd Miasta Krakowa. Rodzice noworodków otrzymają w paczce: list powitalny od Prezydenta Miasta Krakowa, zestaw tekstyliów opatrzony lokalnymi symbolami (czapka, body, kocyk), a także grzechotkę w postaci smoka, kartę biblioteczną, książkę z wierszami Michała Rusinka i „Informator Krakowskiej Rodziny”. Akcesoria te to symboliczne powitanie nowo narodzonych dzieci w społeczności krakowskiej.

Aby otrzymać „Krakowską wyprawkę” rodzice lub opiekunowie powinni zameldować pociechę w dowolnym Urzędzie Stanu Cywilnego (ul. Lubelska 27 lub Os. Zgody 2) oraz podpisać odpowiednią zgodę na dostarczenie pakietu. Następnie kurier doręczy wyprawkę pod wskazany przez rodziców adres.

WYBÓR KSIĄŻEK DLA DZIECI

karta_noworodka_01.jpg


karta_noworodka_01.jpg karta_noworodka_01
jpg, 140 KiB, 694x444
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Biblioteka Kraków
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo