Energia dla klimatu:

jak niektóre kraje poradziły sobie ze zmianami klimatu

Autorzy:
Joshua S. Goldstein
Staffan A. Qvist
Tłumacz:
Agnieszka Adamczyk
Wydawcy:
Wydawnictwo Naukowe PWN (2005-2020)
IBUK Libra (2005)
ISBN:
978-83-01-20878-3, 978-83-01-20879-0
978-83-01-20910-0
Autotagi:
druk
książki
publikacje popularnonaukowe

Fragment przedmowy Stevena Pinkera – profesora na Uniwersytecie Harvarda: „O niewielu książkach można powiedzieć, że w wiarygodny sposób przedstawiają przepis na uratowanie świata. O tej jak najbardziej tak. Zmiany klimatyczne są najpilniejszą kwestią, przed którą stoi obecnie ludzkość, a najczęstsze postawy wobec niej - zaprzeczanie po prawej stronie, porzucenie przemysłowego kapitalizmu po lewej i instalowanie paneli słonecznych i turbin wiatrowych gdzieś pośrodku - nie zapobiegną możliwej katastrofie. Joshua Goldstein i Staffan Qvist napisali książkę, która jako pierwsza omawia kwestie zmian klimatycznych i sposobów na ich zaradzenie, opierając się na rzeczywistych przesłankach. (…) Energia przyszłości nie została napisana przez polityków którejkolwiek z opcji, ani przez aktywistów ekologii i w tym tkwi jej siła.” Publikacja ENERGIA DLA KLIMATU (…) pojawia się w krytycznym momencie dla zachowania życia i bioróżnorodności naszej planety. Przedstawia i promuje proaktywne podejście do zaradzenia bardzo niekorzystnym globalnym tendencjom klimatycznym, które następują wraz z coraz większym zanieczyszczeniem planety i globalnym ociepleniem. „Jest to lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce zachować nasza planetę dla dzieci i wnuków” – to kolejna opinia o książce, tym razem wyrażona przez Christine Whitman – byłą szefową amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo