O rzezi wołyńskiej i pojednaniu:

dzienne rozmowy rodaków

Autor:
Witold Józef Kowalów
Instytucja sprawcza:
Instytut Badań Kościelnych w Łucku
Wydawca:
Ośrodek Wołanie z Wołynia (2019)
Wydane w seriach:
Biblioteka "Wołania z Wołynia"
Bìblìoteka "Volannâ z Volinì"
ISBN:
978-83-88863-17-2
Autotagi:
druk
książki
publikacje popularnonaukowe
sprawozdania
Źródło opisu: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach - Katalog zbiorów

Wśród wielu książek poświęconych rzezi wołyńskiej i trudnemu tematowi pojednania ten zbiór wywiadów i kazanie wyróżniają się jakimś jasnym tonem, prostotą i duchem pokoju. Ten pokój szczególnie silnie zdaje się kontrastować z materią doświadczanych na co dzień spraw trudnej teraźniejszości i tragicznej przeszłości, z którą musi się borykać duszpasterz na Wołyniu. Może dlatego, że głos na temat rzezi wołyńskiej i pojednania jest tu niejako świadectwem życia i powołania kapłańskiego. Słowa o tym, że brak wyraźnego nazwania zbrodni nadal będzie „balastem i przeszkodą dla prawdziwego pojednania” albo: „nie możemy ciągle znajdować się na cmentarzu. Dlatego tak ważne jest dla nas nazwanie po imieniu tego, co się stało i niejako odbicia się od tego, tworząc nową rzeczywistość, ale opartą o prawdę” dopełnione są ostrzeżeniem przed pojednaniem robionym na siłę, na skróty, bo tak głęboka rana i wielka różnica zdań nie może łatwo się zabliźnić.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo